banner67

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

BURSA’NIN TARİHİ MEKANLARI GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

Genel 22.08.2020, 15:22

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımı ile Bursa Çekirge'deki Çelik Palas Otelin arkasında bulunan yaklaşık 32 yıllık atıl inşaatın yıkımına başlandı. Törende ayrıca, Bursalıların hayal ettiği Hanlar Bölgesi projesi ve Atatürk Spor Salonu yıkımının da startı verildi.

Çelik Palas'ın arkasındaki 39 dönümlük alanda konuşlanmış 32 yıllık atıl binanın yıkımına Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımı ile başlandı. 1988 yılında temeli atılan ve 6 blok, 36 daire ile 250 odadan oluşan binanı yerine millet bahçesi yapılacak. 27 bin 500 metre kare alan üzerine kurulacak olan Çekirge Teras'da bin araçlık otopark, yüzme havuzu, millet kıraathanesi, seyir terası, sosyal tesis ve mescit gibi birçok alan yer alacak. Bu proje ile birlikte millet bahçesine kazandırılması hedeflenen Atatürk Kapalı Spor salonunun yıkımına ve Hanlar Bölgesi projesi için gerekli binaların yıkımına başlanıldı.
Dün itibariyle, tarihin yeniden yazılacağı bir döneme girildiğini belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Cumhurbaşkanımız, milletimize 320 milyar metreküplük Tuna-1 rezerviyle, enerjide dışa bağımlılığa son verecek. Güçlü Türkiye’nin ayak seslerini bütün dünyaya yDVeniden duyurdular. Bu büyük müjde, bu büyük kalkınma hamlesi; ülkemiz için, aziz milletimiz için hayırlı uğurlu olsun. Sakarya Doğalgaz Sahasıyla ülkemize bambaşka bir zenginlik katan Cumhurbaşkanı başta olmak üzere tüm bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak; Cumhurbaşkanımızın müjdesiyle, yeni bir döneme girdiğimiz bugünlerde; biz de, Bursa’mıza yeni şehircilik harikalarıyla, yeni projelerle, yeni müjdelerle geldik. Müjdelerimiz, projelerimiz; 7’den 70’e tüm Bursalı kardeşlerimiz için, Bursa için, ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yorumlar (0)