ÖZEL HABER HABERLERİ
Ulaşımın olmazsa olmazı TAKSİ VE DOLMUŞLAR
27 Ağustos 2019, 12:55 0
Ulaşımın olmazsa olmazı TAKSİ VE DOLMUŞLAR
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Topçu ulaşımın vazgeçilmez unsuru olan dolmuş ve taksiler hakkında gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulunurken dolmuş ve taksicilerin başlıca sorunlarını Bursahaberdar Gazetesi’ne anlattı.
Seçim bitti skandallar bitmedi!
26 Ağustos 2019, 12:25 6
Seçim bitti skandallar bitmedi!
Yerel yönetimler hizmet kolunda 14 yıldır yetkili sendika olan ülke genelinde 67 bin Bursa özelinde ise 3 bin 600 üyesi bulunan Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Bursa Şubesi Başkanı Erkan Ataman Bursahaberdar Gazetesi’ne konuştu.  Yerel seçimler sonrasında gelişmelere değinen Ataman; Türkiye’nin birçok şehrinde el değiştiren belediyelerin çağ dışı uygulamalarına, sendikal baskılarına, belediye ve özel idare çalışanların güncel sorunlarından Bursa’da  gerçekleşen istenmeyen olaylara ve Türkiye’nin birçok şehrindeki sendikal baskılara değinerek gündeme dair özel açıklamalarda bulundu .
Uludağ OSB  2023 hedefine koşuyor! 30 bin kişiye istihdam
08 Ağustos 2019, 12:53 0
Uludağ OSB  2023 hedefine koşuyor! 30 bin kişiye istihdam
Uludağ Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) kalitesi, aldığı ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesi ile tescillendi. Uludağ OSB Başkanı Yunus Aydın, Bursa’da bu belgeyi alan üçüncü OSB olduklarını vurgulayarak; “2023 hedefimiz olan 1 Milyar Dolarlık hedefimize emin adımlarla ilerlerken sanayicilerimizin kaliteli üretimle işbirliği ile ellerini güçlendirip, ülke ekonomisine katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.
Tarımsal ve kırsal kalkınmaya  TKDK’dan milyarlarca liralık destek!
22 Temmuz 2019, 12:28 0
Tarımsal ve kırsal kalkınmaya  TKDK’dan milyarlarca liralık destek!
Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) Altıncı çağrı ilanı kapsamında 42 ilde toplamda 60 milyon euroluk kaynak hibe olarak yatırımcılara dağıtılacak. Türkiye’nin 42 ilinde 2007 yılında bu yana uygulamaya başlayan ve 2016 yılının sonunda biten IPARD programının ilk aşamasında 3,15 Milyar TL karşılıksız hibe desteği verilirken,  IPARD 2 programı çerçevesindeki destekler 2023 yılının sonunda sona erecek.Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Bursa İl Koordinatörü Ömer Berksun; IPARD programlarının yanı sıra tarım, hayvancılık ve kırsal kalkınma başta olmak üzere üretimi her alanda arttırmak için neler yapılması gerektiği konusunda BursaHaberdar’a özel açıklamalarda bulundu.
Emir Sultan’da bitmeyen restorasyon çilesi
08 Temmuz 2019, 08:57 0
Emir Sultan’da bitmeyen restorasyon çilesi
Bursa’nın tarihi Emirsultan Camii’sinde 2018’in başında başlayan restorasyon çalışmaları bölge halkı ve esnafını çileden çıkardı. Haziran ayı içerisinde tamamen kapanma noktasına gelen cami ve türbe için Bursa milletvekilleri Osman Mesten ve Mustafa Esgin’le birlikte Vali Yakup Canbolat devreye girerken, Emir Sultan’ın manevi atmosferi bir buçuk yıllık süreçte restorasyon engeline takıldı.
Organik lezzetin adı 20 yıldır; Harran Kebap
14 Haziran 2019, 16:43 0
Organik lezzetin adı 20 yıldır; Harran Kebap
Harran Kebap, kuruluşunun 20’inci yılında gıda sektöründe kaliteli ürün ve hizmet anlayışıyla büyümeye devam ederken markanın kurucusu Ahmet Cengiz, sektöründe Bursa’nın önemli markalarından biri haline gelen Harran Kebap’ın başarısının ardındaki sırrın “ürün kalitesi ve hizmet sunumuyla” ilgili hassasiyetleri ve müşteri memnuniyeti olduğunu söyledi.
Türk İşaret Dili Bayramı'nda 2020 hedefi Bursa!
07 Haziran 2019, 18:58 7
Türk İşaret Dili Bayramı'nda 2020 hedefi Bursa!
Sivas Kongresi'nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında "100 İşitme Engelli Türk İşaret Dili Bayramının 12. Yıl Dönümünü Kutluyor" projesiyle 81 ilden Sivas'ta buluşan 100 engelli, şehir gezisinin ardından Sivas Valisi Salih Ayhan ile bir araya gelirken programa Bursa'yı temsilen Bursa Sağır Dilsizleri Himaye ve Yardım Derneği Başkanı Şener Baş'ta katıldı. İşitme engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla her yıl başka bir şehrin programa ev sahipliği yapması arzulanırken; Başkan Şener Baş, programın 2020'de Bursa'da yapılması için girişimlere başlandığını ifade etti.
Sanayi ve tarımda yapısal dönüşüm şart!
03 Haziran 2019, 13:48 0
Sanayi ve tarımda yapısal dönüşüm şart!
Birlik Teknik Otomat’ın kurucusu Fırat Uygun artan işsizlik oranlarının yanı sıra tarım ve sanayide verimliliği arttırmak adına neler yapılması gerektiği hakkında Bursahaberdar’a çarpıcı açıklamalarda bulundu. Uygun, firmaların en büyük gider kalemlerinden olan kira sorununa farklı bir bakış açısı getirerek çözüm yolu sunarken, artan genç işsizliğin aksine sanayi kuruluşlarının yetiştirecek çırak dahi bulmakta zorlandığı bir döneme girdiğimizden bahsetti.
15 tesis, 19 santral ile kalitenin adresi BURSA BETON
30 Mayıs 2019, 17:15 0
15 tesis, 19 santral ile kalitenin adresi BURSA BETON
Bursa Beton Genel Müdürü Barbaros Onulay, son zamanlarda artış gösteren kendiliğinden çöken binalardan, doğru beton tercihine; olası felaketlere karşı alınacak tedbirlerden, Bursa Beton’un özel ürünlerine kadar birçok soruyu Bursahaberdar’a yanıtladı.  Durgunluk yaşayan inşaat sektöründeki son durumu da değerlendiren Onulay; Bursa Beton’un 15 tesis ve 19 beton santrali ile ülke ekonomisine değer katmaya devam ettiğini belirtti. Onulay,  inşaat sektörünün ihtiyaçlarına kalıcı çözümler üretmek için Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verdiklerini vurguladı.
Bursa’nın yeni gözde mekanı olacak. 1 milyar dolarlık dev yatırım!
09 Mayıs 2019, 13:26 0
Bursa’nın yeni gözde mekanı olacak. 1 milyar dolarlık dev yatırım!
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Tabakhaneler Bölgesi’ne yapılması planlanan Dubai ve Alman yatırımcıların ilgilendiği 1 milyar dolarlık Sıcak Su projesi ile ilgili son gelişmeleri Bursahaberdar’a açıkladı.