banner209

banner177

banner193

BÜYÜKŞEHİR'DEN KURAN KURSLARI KAPATILIYOR İDDİALARINA YANIT

Bursa Büyükşehir Belediyesi, "Belediyeler Halk Eğitim Merkezleri'ndeki Kur'an Kursları'nı kapatıyor" şeklindeki iddiaların gerçek olmadığını duyurarak konuyla ilgili açıklama yaptı

BÜYÜKŞEHİR'DEN KURAN KURSLARI KAPATILIYOR İDDİALARINA YANIT

Bursa'da Halk Eğitim Merkezleri'nde Kur'an Kursları kapatılıyor iddiası sonrası Bursa Büyükşehir'den açıklama geldi.

Bursa Büyükşehir’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

222 Sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu, 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu çerçevesinde,11.04.2018 Tarih ve 30388 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Yönetmeliği kapsamında; hayat boyu öğrenme faaliyetleri "Halk Eğitim Merkezleri" bünyesinde yürütülmektedir. "Halk Eğitim Merkezlerinin faaliyetlerini denetlemek ve denetim sonuçlarını değerlendirmek Milli Eğitim Bakanlığı'na aittir. Ayrıca bu merkezlerde bir eğitim-öğretim yılı boyunca açılacak kurslar Valilikler tarafından Bakanlığa iletilmektedir. 

Bu kapsamda; "Halk Eğitim Merkezleri" bünyesinde faaliyet gösteren "Kur'an Kursları"nı açma ve kapama yetkisi Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin görev, yetki ve sorumluluk alanında değildir.

Bazı dijital mecralarda yayımlanan "Belediyeler Halk Eğitim Merkezleri'ndeki Kur'an Kursları'nı kapatıyor." şeklinde yer alan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 18 Mayıs 2024
İmsak 03:53
Güneş 05:38
Öğle 13:05
İkindi 17:00
Akşam 20:22
Yatsı 22:00
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P