banner204

banner177

banner205

banner193

ACAR, “MEMUR SEN ÖRGÜTLÜ GÜÇ KONUSUNDA ZİRVEDE”

Memur Sen Bursa İl Temsilcisi, Eğitim Bir Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Acar, Bursa’da 32 bini aşkın, Türkiye’de ise 1 milyondan fazla üye sayısıyla Memur Sen örgütlü güç noktasında zirvede bulunma istikrarını sürdürüyor. Türkiye'nin en büyük, kamu görevlilerinin yetkili konfederasyonu olmak onurunu yaşarken görev sorumluluklarımızı yerine getirmek için tüm gücümüzle çalıştığımızdan hiçbir üyemizin şüphesi olmamalı.” ifadelerini kullandı.

BURSA 16.12.2023, 15:53
ACAR, “MEMUR SEN ÖRGÜTLÜ GÜÇ KONUSUNDA ZİRVEDE”

Memur Sen Bursa İl Temsilciliği Merinos Göl Park’ta Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Memur Sen Konfederasyonu’na bağlı sendikaların şube yönetimleri ve komisyonları toplantıda yer aldı.

“MEMUR-SEN ÜMMET COĞRAFYASININ UMUDU”

Memur Sen’in kazanımları ve gelecek dönem yol haritasına ilişkin görüşlerin paylaşıldığı toplantıda; Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek için  Memur-Sen’in ve Gönüllü Kuruluşlar Platformu ile birlikte Türkiye genelinde gerçekleştirdiği eylemlerin ümmet coğrafyası için umut olduğunu ifade edildi.

“LİDERLİK VE KATKILARINIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ”

Memur Sen Bursa İl Temsilcisi Ramazan Acar yaptığı konuşmada, Memur Sen konfederasyonuna bağlı sendikaların geçmiş dönem Bursa İl Başkanlarına, yönetim kurullarına katkılarından dolayı teşekkürlerini sundu.  Memur Sen Bursa İl Temsilcisi görevini Gökhan Yünkül’den görevi devralan Acar yaptığı konuşmada, “Özlük ve özgürlük mücadelesinin yegane adresi, iyiliği önermenin kötülüğü önlemenin izdüşümü olan sendikal hareketimiz Memur-Sen’inimizin Bursa İl Temsilcisi olarak görev yaptığınız 2018-2023 dönemindeki çalışmalarınızla ilimizde Memur-Sen’imize bağlı sendikalarımızla yapmış olduğunuz liderlik ve katkılarınız için teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyoruz.  Haklının yanında, hakkın tarafında olanlara selam olsun.” ifadelerini kullandı.  Memur Sen’in önceki dönem Bursa İl Temsilcisi Gökhan Yünkül’e, Emekli-Memur Sen önceki dönem Bursa İl Temsilcisi Ahmet Feti Gürbüzoğlu ve Memur-Sen Kadın Komisyonu önceki dönem Bursa İl Temsilcisi Hasibe Kurtul’a katkılarından dolayı teşekkür plaketleri takdim edildi.

ACAR “BEKLENTİLER FİİLİYATA DÖNÜŞMELİ”

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Acar, “Plan Bütçe Komisyonu’ndan geçerek Genel Kurula gelen 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu görüşmeleri devam ediyor. İki hafta boyunca sürecek olan görüşmelerde, kamu kurum ve kuruluşlarının bütçeleri tek tek ele alınarak önümüzdeki yıl için bütçeleri belirlenecek. Bu açıdan 2024 yılı Bütçe görüşmelerinde; kamu görevlilerinin beklentileri, kamu personel sisteminin eksikleri ve vaatlerin fiiliyata dönüşmesi için dikkat edilmesi gereken konu başlıklarının gözden kaçırılmaması gerekiyor.” dedi.

Bütçe görüşmelerinde;  1. dereceye 3600 ek gösterge, kamu görevlilerine kira yardımı, enflasyon kayıplarının önlenmesi,gelir vergisinin %15’te sabitlenmesi, üniversite idari personelinin yer değişikliği, deprem bölgesindeki kamu görevlilerine ilave destek, teşvik ve muafiyet gibi konular kamu görevlileri açısından büyük önem taşıyor.

Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı sendika başkanlarının görüş, dilek ve temennileri ile sona erdi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Mart 2024
İmsak 06:02
Güneş 07:26
Öğle 13:20
İkindi 16:31
Akşam 19:05
Yatsı 20:23
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P