banner204

banner177

banner205

banner193

BURSA'DA BİR OKULDA FİLİSTİN'E DESTEK PROGRAMI ENGELLENDİ

Bursa’nın Karacabey ilçesinde bir ilkokulda ‘İnsan Hakları ve Demokrasi Günü’ çerçevesinde Filistin’de yaşanan hak ihlallerine vurgu yapan şiir ve konuşmalara yer verildiği için programın icra edilmesi engellendi.

BURSA 16.12.2023, 14:39
BURSA'DA BİR OKULDA FİLİSTİN'E DESTEK PROGRAMI ENGELLENDİ

İddiaya göre Karacabey Atatürk İlkokulu’nda okul idaresi tarafından 4/C sınıfı öğretmeni Burhan Gündoğdu’ya ‘İnsan Hakları ve Demokrasi Günü’nde bir program tertipleme görevi verildi.

Öğrencileriyle etkinliği hazırlayan öğretmen Burhan Gündoğdu, Sezai Karakoç’un da aralarında bulunduğu şair ve yazarların eserlerinden oluşan sunumun yanı sıra öldürülen çocukları temsilen alana oyuncakların bırakıldığı bir gösteri organize etti.

Ancak, okul idaresi icra edilecek programın bu içeriğine karşı çıkarak engelleme girişiminde bulundu. İdarenin karşı çıkmasına rağmen planlandığı şekliyle okul bahçesinde gerçekleştirilen programa izleyici olarak velilerin girişine izin verilmezken, diğer öğretmen ve öğrencilerin de programa izleyici olarak katılması engellendi. Okul bahçesinde öğrenciler şiirlerini boş alana okumak zorunda kalırken, veliler bu duruma tepki gösterdi.

Yorumlar (1)
Murat göksugüzel 3 ay önce
Burhan hocamızı destekliyoruz
Namaz Vakti 03 Mart 2024
İmsak 06:05
Güneş 07:29
Öğle 13:21
İkindi 16:30
Akşam 19:03
Yatsı 20:21
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P