banner177

banner193

BURSA'DAKİ O OKULA DEPREM TATİLİ!

En son 4.1 büyüklüğündeki deprem sonrası vatandaşların sokağa döküldüğü Bursa'nın Gemlik ilçesindeki Celal Bayar Anadolu Lisesi'nde eğitim-öğretime ara verildi.

BURSA 27.02.2024, 15:38
BURSA'DAKİ O OKULA DEPREM TATİLİ!

Geçtiğimiz gün Bursa'nın Gemlik ilçesinde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

DUVARLARDA ÇATLAKLAR OLUŞTU

Artçı sarsıntıların devam ettiği ilçede bulunan Gemlik Celal B ayar Anadolu Lisesi'nde duvarlarda oluşan çatlaklar nedeniyle eğitim-öğretime ara verildi. 

EĞİTİM-ÖĞRETİME ARA VERİLDİ

2 gündür okulların tatil olduğu lisede teknik ekiplerin inceleme yapmasının ardından eğitim-öğretimin devam edip etmeyeceğini karar verilecek. 

AKKUŞ SORDU: OKULLARIMIZ SAĞLAM MI?

Gemlik Belediye Meclis üyesi Sedat Akkuş korkutan deprem sonrası sosyal medya hesabından okulların durumunu sordu.

Akkuş paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Cuma günü gerçekleşen deprem sonrası duvarlarında çatlaklar oluşan ve kamuoyunun gündemine taşıdığımız Celal Bayar Anadolu Lisesinde eğitime ara verildi.

Ailelerin tedirgin olduğu 99 yılı öncesi yapılan ve deprem yönetmeliği görmemiş okullarımızda yarın eğitim olucak.

Peki soru şu Sn. Milli Eğitim Müdürümüz aşağıdaki okullarımız için gerekli testler yapıldı mı? Bu okullarımız sağlam mı?

-Zübeyde Hanım Anaokulu(Eski Gazi ilkokulu)

-Şehit Esat Akbaba Ortaokulu

-Şehit Ethem Yaşar ilkokulu

AK PARTİLİ YILMAZ:  ÇOCUKLARIMIZI VE AİLELERİNİ BU ENDİŞEDEN KURTARACAĞIZ

Lise duvarında oluşan çatlağın ardından verilen tatil kararı sonrası sosyal medya hesabından paylaşım yapan AK Parti Gemlik Belediye Başkan Adayı Refik Yılmaz, "İlçemizdeki eski yapıya sahip okullarımızı yenileriyle dönüştürmüştük. İnşaallah önümüzdeki dönemde de sağlam, yeni, deprem yönetmeliğine uygun okullarımızla, çocuklarımızı ve ailelerini bu endişeden kurtaracağız. Yaptığımız okullar yapacaklarımızın teminatıdır." dedi.

LİSE TAŞINACAK İDDİASI!

Gemlik Life'ın iddiasına göre; Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Valiliği’nin yapmış olduğu toplantı sonucu Celal Bayar Anadolu Lisesi’nin geçici olarak başka bir okula taşınması kararlaştırıldı. Hangi okula taşınmanın yapılacağı ise iki gün içerisinde belli olacak.

ŞEHİT ETHEM YAŞAR İLKOKULU’NDA İNCELEME YAPILACAK

Öğrenci velilerin resmî bir açıklama beklediği Şehit Ethem Yaşar İlkokulu’nda ise inceleme çalışmaları tamamlandıktan sonra karar verilecek.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 18 Nisan 2024
İmsak 04:43
Güneş 06:14
Öğle 13:08
İkindi 16:52
Akşam 19:52
Yatsı 21:17
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P