banner177

banner193

BURSA'DAN SURİYEYE 14 TIR DOLUSU YARDIM

Bursa'dan Suriye'ye Ramazan'da da yardım eli uzanmaya devam ediyor. İHH Bursa Şubesi tarafından düzenlenen yardım kampanyasında Suriye'ye 14 tır dolusu yardım gitti.

BURSA 05.05.2021, 15:32 05.05.2021, 16:05
BURSA'DAN SURİYEYE 14 TIR DOLUSU YARDIM

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesince Suriye'deki kamplara gönderilen yardımlar 1000 tıra ulaştı. İHH Bursa Şubesinin Afet Koordinasyon Merkezi'nde hazırlanan 14 tıra insani yardım malzemeleri, gıda ve temizlik ürünü gibi ihtiyaçlar yüklendi. Kur'an-ı Kerim okunarak başlanan programda konuşan İHH Bursa Şube Başkanı Hüseyin Kaptan, yardım tırlarının hayırseverler ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle hazırlandığını belirtti. Ramazan ayı içerisinde toplamda 35'inci yardım tırını bölgeye gönderdiklerini aktaran Kaptan, şöyle konuştu: Suriye'deki kardeşlerimizin imtihanı ağır, ciddi sıkıntılar içerisindeler. Kendi topraklarında 5-10 kez mevki değiştiren bir aileyi düşünün. Ağaç kabuklarıyla ayakta duran bir toplumdan bahsediyoruz. Biz orada gönderdiğimiz meyveleri ilk kez gören çocuklara şahit olduk. Allah'a hamdolsun sizlerin de desteğiyle biz o mazlumların yanında olmaya gayret gösterdik. Oradaki yetimlerimize sahip çıktık." Ramazan ayında Bursa'da da ihtiyaç sahiplerine yönelik çalışmalar da yaptıklarını ifade eden Kaptan, "3 bin gıda kolisinin Bursa ve ilçelerinde dağıtımını yaptık. 250 bin lira fitre ve zekat dağıtımlarını arkadaşlarımız yapıyorlar. Aynı zamanda Bursa'daki ve ilçelerdeki yetimlerimizi de giydirerek yurt dışıyla beraber 1500 yetimimizin bayram öncesinde yüzlerini güldürdük." diye konuştu. Hazırlanan yardım tırları dualar eşliğinde Suriye'deki kamplara uğurlandı. Böylelikle şubenin Suriye'ye gönderdiği yardımlar 1000 tıra ulaştı.

MEMUR-SEN İL TEMSİLCİLİĞİ'NDEN DESTEK

Memur-Sen İl temsilciliği de yardım kampanyasına 1 yardım tırı ile katıldı. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Memur-Sen İl Temislcisi Gökah Yünkül,  "Memur-Sen Bursa İl Temsilciliğimiz ve İHH Bursa Şube Başkanlığı iş birliği ile mülteci kamplarındaki muhtaçlar için yapılan yardım kampanyasında Memur-Sen İl Temsilciliğimiz tarafından toplanan 1 yardım tırı diğer tırlar ile birlikte Şube Başkanlarımız ve diğer bağışçıların katıldığı tören ile gönderildi. Yardım kampanyasına destek veren Şube Başkanlarımıza ve üyelerimize, yardım organizasyonunu gerçekleştiren İHH yönetimine teşekkür ederim." dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 14 Nisan 2024
İmsak 04:50
Güneş 06:20
Öğle 13:09
İkindi 16:51
Akşam 19:48
Yatsı 21:12
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P