banner201

banner177

banner193

Bursa'nın 295 kilometrelik sahil şeritlerinde erken mesai

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 115 kilometre deniz sahili ve 180 kilometrelik göl sahillerinde bulunan plajlar yaza hazırlanıyor. Kış ayları boyunca plajları kaplayan yabancı otlar temizlenirken, kum eksilmesi yaşanan bölgelere kum takviyesi yapılıyor.

BURSA 29.02.2020, 18:12
Bursa'nın 295 kilometrelik sahil şeritlerinde erken mesai

Bursa’nın sahil kenti kimliğini öne çıkarmak ve yaz turizminden de hak ettiği payı almasını sağlamak amacıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, yeni sezon hazırlıklarına da şimdiden başladı.

Park Bahçeler Dairesi Başkanlığına bağlı Sahil Planlama ve Yapım Şube Müdürlüğü kıyı ve plaj temizlik ekipleri, özellikle halk plajlarında kış aylarında oluşan kötü görüntüleri ortadan kaldırmaya başladı. Hava şartlarının olumsuz etkileri ile sahilde kum eksilmesine bağlı olarak yaşanan bozulmalar da ekipler tarafından onarılıyor. Plaj alanından kaldırılan kayıklardan arta kalan molozlar temizlenirken, görüntü kirliliği oluşturan beton, taş, demir ve ahşap gibi kalıntılar, ekipler tarafından kaldırılarak plajdan uzaklaştırılıyor. 2020 yaz sezonu çalışmalarını Mudanya Güzelyalı sahillerinden başlatan ekipler, Karacabey Boğazı, Mudanya ve Gemlik sahillerinin yanı sıra İznik göl sahilinde de yaz sezonu başlayana kadar tüm çalışmaları tamamlayacak.

Sahillerde kalite artıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, pek fazla öne çıkmasa da Bursa’nın aynı zamanda bir sahil kenti olduğunu, yaptıkları çalışmalarla bunu daha fazla hissettirmeye çalıştıklarını söyledi. Özellikle geçtiğimiz yaz aylarında sahil bölgelerinde seyyar satıcılara ve kaldırım işgallerine yönelik yaptıkları çalışmaların tatilciler tarafından takdirle karşılandığını hatırlatan Başkan Aktaş, “Büyükşehir Belediyemizin tüm sahil bandında yaptığı önemli çalışmalar var. Her geçen gün üzerine daha da koyarak sahillerdeki yaşam kalitesini artırmak istiyoruz. O yüzden çalışmaları erken başlattık ve sezon başlayıncaya kadar hiçbir eksik kalmasın istiyoruz. Halkımız bu yaz da deniz, kum ve güneşin tadını Bursa sahillerinde gönül rahatlığı ile çıkarabilecek” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 19 Nisan 2024
İmsak 04:41
Güneş 06:13
Öğle 13:08
İkindi 16:52
Akşam 19:53
Yatsı 21:19
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P