banner204

banner177

banner205

banner193

CHP’DE MESUT ŞEHİTOĞLU SESLERİ

Bursa’da kıran kırana geçecek yerel seçim yarışında hata yapmak istemeyen Cumhuriyet Halk Partisi, güçlü adaylarla yola çıkmak istiyor. Şehrin 2 büyük ilçesi olan Osmangazi ve Yıldım için ise parti tabanından Mesut Şehitoğlu sesleri yükseliyor.

BURSA 22.11.2023, 17:13
CHP’DE MESUT ŞEHİTOĞLU SESLERİ

Türkiye, yerel yönetimlerin belirlenmesi için 31 Mart 2024’te sandık başına gidecek. Milletvekilliği seçimlerinde Bursa’da kıran kırana yaşanan yarışın yerel seçimlere de yansıması beklenirken, partiler aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin son yerel seçimlerde kaybettiği en büyük şehir olan Bursa’da seçimler yaklaştıkça kulislerde hareketlenmeye başladı. Her ilçede güçlü ve oy potansiyeli olan adaylarla yola çıkmak isteyen CHP, adaylar konusunda ince eleyip sık dokuyor. Özellikle teşkilatlarla uyum içinde çalışacak isimlerin ön plana çıkacağı CHP’de Yıldırım ve Osmangazi için son yerel seçimlerde CHP’den Nilüfer Meclis Üyesi olan Mesut Şehitoğlu ismi kulislerde konuşulmaya başlandı. Doğu ve Güneydoğu nüfusunun yoğun olduğu Yıldırım ve Osmangazi için biçilmiş kaftan olarak görülen Şehitoğlu’nun adaylığı için parti tabanından da büyük bir destek olduğu gelen bilgiler arasında.

CHP’NİN ÇALIŞKAN İSMİ

CHP’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’in CHP’ye kazandırdığı isim olarak dikkat çeken Mesut Şehitoğlu, meclis üyesi olduğu seçimlerde büyük bir özveri ile saha çalışmaları yapmış, Yıldırım ve Osmangazi’de açtığı seçim ofisleri ile partisine önemli katkı sağlamıştı. Mayıs ayında gerçekleştirilen Milletvekilliği seçimlerinde aday gösterilmemesine rağmen partisine küsmenden sahada yer alan Şehitoğlu özellikle CHP’nin Bursa 2. bölgede oylarını artırmasına doğrudan etki etti.

HEM GENÇ HEM TECRÜBELİ

Birçok STK’nın yönetiminde bulunan Şehitoğlu’nun iş dünyası ile de yakın ilişkileri dikkatlerden kaçmıyor. Parti teşkilatları tarafından sevilen bir isim olan Şehitoğlu, genç bir siyasetçi olmasına rağmen tecrübesi ile ön plana çıkıyor. Yıllarca kamu müteahhitliği ile büyük projelere imza atan Şehitoğlu, meclis üyeliği döneminde Nilüfer Belediyesi meclisine en çok önerge veren isim olmuştu.

MESUT ŞEHİTOĞLU KİMDİR?

28 Mayıs 1974 tarihinde Muş’ta, Naim Bey (1974 Kıbrıs Barış Harekâtı şehidi),ile Müzeyyen Hanım çiftinin tek çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Muş’ta tamamlayan Şehitoğlu, Bursa Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat bölümü, Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet bölümü ve Yerel Yönetimler bölümlerini bitirerek lisans eğitimini tamamladı. Şehitoğlu, Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesinde hukuk öğrenimine devam etmektedir.

1997 yılında,  iş hayatına atılan Şehitoğlu; kamu ve özel sektörde, Türkiye’nin birçok ilinde 200’ü aşkın alt yapı, üst yapı ve restorasyon isleri gerçekleştirmiş, bunun yanı sıra çeşitli sektörlerdeki çalışmalarıyla iş hayatını sürdürmektedir.

Özel sektöründe, sivil toplum kuruluşlarında ve spor camiasında birçok kez başarı ödülüne laik görülen Şehitoğlu; sosyal, ekonomik, kültürel alanda toplum yararına birçok projede görev almıştır.

2019 yılı yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Bursa Nilüfer Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmiştir. Denetim, İmar, Hukuk, Plan Bütçe ve Gençlik komisyonları görevlerinin yanında, Belediye Meclis Başkan Kâtibi, Nilüfer İlçe Delegeliği ve CHP Bursa İl başkanlığında çeşitli komisyonlarda görevlerine devam etmektedir.

Şehitoğlu, iş dünyası yanında birçok Federasyon, SİAD, Vakıf, Dernek, Düşünce kulüpleri ve spor kulüplerinde üyelik ve başkanlık görevlerine aktif olarak devam etmektedir. 

Mesut Şehitoğlu’nun aktif üyesi olduğu başlıca sivil toplum kuruluşları şöyledir;

Nilüfer Belediye CHP Meclis Üyesi (2019-2023)

TÜMSAD  Bursa Şehit Aileleri Dernek Üyeliği

MUS-İLDER  Derneği Kurucu Başkanlığı (2010-2014)

Bursa  MUŞDER Üyeliği

Bursa  MUŞLULAR FEDERASYON Üyesi

TR DÜŞÜNCE  Kulübü Derneği YİK Üyesi

Bursaspor Kulüp Üyeliği

MUŞSİAD Kurucu Üyesi

Muş Eğitim Vakfı Genel Kurul Üyesi

Cumhuriyet Barış Spor Kulüp Üyeliği ve Başkanlığı

Atatürkçü Düşünce Derneği Üyesi

Türk Kızılay Derneği Üyeliği

Bursa DOĞADER (Doğayı Çevreyi Koruma Derneği) Üyesi

Bursa Hayvanlarla Yasam Derneği Üyesi

Bursa Doğa ve Sağlıklı Yasam Derneği Üyesi

Mesut Şehitoğlu; İngilizce, Almanca, Arapça, Kürtçe dillerini bilmekte olup, Evli, 2 kız ve 2 erkek olmak üzere 4 çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Mart 2024
İmsak 06:02
Güneş 07:26
Öğle 13:20
İkindi 16:31
Akşam 19:05
Yatsı 20:23
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P