banner201

banner177

banner207

SEDAT YALÇIN BÜYÜKORHAN’DA ESNAF VE VATANDAŞLARI DİNLEDİ

Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın, seçim çalışmaları için gönülleri fethetmeye, esnaf ve vatandaşlarla hasbihale, Bursa'yı dinlemeye devam ediyor.

BURSA 18.02.2024, 11:16
SEDAT YALÇIN BÜYÜKORHAN’DA ESNAF VE VATANDAŞLARI DİNLEDİ

Yerel seçimlerin yoğun bir çalışma temposu ile gece ayrı, gündüz ayrı program düzenleyen Sedat Yalçın, bu kapsamda Büyükorhan ilçesini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla buluştu.

Esnaf ve vatandaşlarla dertleşip hasbihal eden Sedat Yalçın, bütün taleplerin en ince ayrıntısına kadar değerlendirileceğini ve sonuçlandırılacağını belirtti.

Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz'ı da makamında ziyaret eden, ilçenin sorunlarına ilişkin görüş alışverişinde bulunarak ilçedeki projeler ve çalışmalar hakkında bilgi aldı."BÜYÜKORHAN'DA HAYVANCILIĞI GELİŞTİRECEĞİZ"

Büyükorhan'ın hayvancılığın önemine dikkat çeken Yalçın, bölgeye hem köylünün hem de ilçede yaşayan esnaf ve vatandaşların en iyi şekilde istifade edebileceği yatırımlar yapacaklarını söyleyerek,

"Büyükorhan, hayvancılık potansiyeli güçlü bir ilçemiz. Dolayısıyla bu potansiyeli doğru yöntemlerle, yeni teknolojilerle geliştirmek ve büyütmek bizim elimizde. Refah Partisi olarak Büyükorhan'da hayvancılık sektörünü desteklemek ve güçlendirmek adına faydalı projeler yapmaya kararlıyız. Yapacağımız çalışmalarla köylümüz hayvancılıktan daha fazla gelir elde edebilecek. Bu noktada bölge halkımızın katma değeri yüksek, maliyeti düşük, kaliteli mal ve hizmet üretebilmesi adına kısa ve uzun vadeli programlar uygulayacağız. Büyükorhan'da hayvancılık daha yukarılara çıkmayı hak ediyor, bunu da el birliğiyle gerçekleştireceğiz. Büyükorhan'ın kendine yetebilen bir kent olabilmesi adına kırsal kalkınmayı destekleyeceğiz. Bunun için bölgede doğrudan katma değer ve gelir artışı sağlayan, istihdam yaratan, plansız göçün önlenmesine katkı sağlayabilecek projelerimiz olacak. Çiftçilerimizin memnuniyetine göre ürün çeşitliliğimizi de arttıracağız. Öte yandan Bursa için açıkladığımız uydu kentler projesinin dağ ilçelerini kapsayan kısmında Büyükorhan önemli bir yer kaplıyor. Proje kapsamında hayvancılık ve organik tarıma ağırlık veren, ihracata yönelik bir yapı oluşturacağız. İlçenin merkezinde tarihi ve doğal yapıya uygun olarak depreme dayanıklı ve estetik görünümü ön planda olan konutlar üreteceğiz. İnşallah Bu şirin ilçemizi yatırımlarla zenginleştirecek, kent vizyonu projelerimizle güzelleştireceğiz. Büyükorhan için güzel yarınlar çok yakında.." diye konuştu.

Esnaf ve vatandaş buluşmalarına yoğun katılımın olduğu Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın, Bursa'nın her bir köşesini yılmadan yorulmadan arşınlayarak yediden yetmişe hizmet götürmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 23 Nisan 2024
İmsak 04:34
Güneş 06:07
Öğle 13:07
İkindi 16:53
Akşam 19:57
Yatsı 21:24
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P