banner204

banner177

banner205

banner193

SEDAT YALÇIN BÜYÜKŞEHİR ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Bursa’nın önde gelen siyasetçilerinden Sedat Yalçın, Yeniden Refah Partisi’nden Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını açıkladı. Yalçın açıklamalarında , "Bu süreçte Yeniden Refah Partisi'nin seçim harcamalarını şeffaf bir şekilde göreceksiniz. Her hafta basın buluşması yapacağız. Bursa’yı liyakatı esas alarak yöneteceğiz. Son 3 haftada yıllardır hazırladığımız projelerimizi sunacağız. Ayrıca nasip olur da seçimi kazanırsak Bursa’nın ilk kademe sularında yüzde 40 indirim yapacağız.” ifadelerini kullandı.

BURSA 23.01.2024, 10:19 23.01.2024, 10:25
SEDAT YALÇIN BÜYÜKŞEHİR ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Sedat Yalçın, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk'ün önerisiyle başlayan ve Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan'ın onayıyla sonuçlanan süreç sonrası Bursa’da düzenlediği basın toplantısıyla Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını resmen duyurdu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk, Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Mesut Yıldız, Yeniden Refah Partisi Bursa İl Başkanı Murat Kolancı’nın yanı sıra YRP İlçe Belediye Başkan adaylarının katılımıyla gerçekleştirilen Aday Tanıtım Toplantısına Bursa Basını ve partililer yoğun ilgi gösterdi.

Ankara dönüşü Kestel’de partililerin sevgi gösterileriyle karşılanan Sedat Yalçın’a, Aday Tanıtım Toplantısı’nın yapılacağı salona kadar coşkulu bir konvoy eşlik etti.

Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sedat Yalçın, Aday Tanıtım Toplantısında yaptığı konuşmada Maliye ve Hazine Bakanlığı’nda 10 yıllık bir geçmişi olduğunu belirterek “Daha sonra Yeminli Mali Müşavir olarak büyük firmalara danışmanlık yaptım. Sonrasında ise siyasetin içerisinde yer alarak 20 yılı aşkın bir süredir Bursa ve ülkemize hizmet ettim” dedi.

“Bursa binlerce yıllık birikimi olan bir şehir”

Kentlerin, kamunun ve vatandaşın yaşadığı sorunların tek bir yönden ele alınamayacağına vurgu yapan Sedat Yalçın, sorunların çözümünde farklı uzmanlık alanlarının sürece dahil edilmesi gerektiğine işaret ederek; "Çok hızlı gelişen bir süreç yaşadık. Her şey kamuoyunun önünde gerçekleşti. Bursa, bizi çok net bir şekilde biliyor. Sorunları bilgiyle çözmek gerekiyor, tüm tarafları konunun içine dâhil etmek gerekiyor. Bursa'da kimsenin ötekileştirilmeyeceği, herkesin ulaşacağı bir yönetim olması gerekiyor. Bursa binlerce yıllık birikimin hayata geçirdiği bir şehir. Sanayi kültürü olan, tarım toprakları olan ve turizmin olacağı bir kent. Ders çalışmak gerekiyor. Bilmeden çözemeyiz. Dünyada tüm şehirler rekabet halinde. Turizmde, yatırımda hemen hemen her kimlikte yarışmalı. Çevre bilinci olmayan şehre turist te gitmiyor yatırım da. Çevrenin temiz tutulması gerekiyor. Bursa fiziki şartlarını zorlamış bir şehir. Sanayiden çok daha fazla kazanç sağlayabiliriz. Dünyada yeşil OSB diye bir şey var. Şehrin içinde hiç sanayi göremezsiniz. Her biri şehir dışında. Sürdürülebilirlik kültürü var. Bunu yapacak olan kamu yönetimi. Toplumun ekmeğiyle oynamadan, herkesin içinde yer alabileceği bir çözüm olmalı" diye konuştu.

“Dezavantajlı gruplara yönelik projelerimiz var”

Enerji konusuna ilişkin önemli açıklamalarda da bulunan Sedat Yalçın; Avrupa’daki şehirlerin enerjiyi kontrol altında tuttuğunu, dünyanın fosil yakıt kullanmamak için hedef koyduğunu kaydederek şunları söyledi:

“Yenilenebilir enerjiyle şehir ısıtılıyor ya da soğutuluyor. Yerel yöneticilerin böyle hedefleri olmalı. Havayı kirletmeden, şehri boğmadan dönüşmeli. Bursa birinci derecede deprem bölgesi. Mevcut binaların tamamı yenilendiğinde şehrin sorunu bitmeyecek. Bu sefer de nüfus artışı olur. Nüfus artışı kontrolsüz olursa bu bir sorundur. Altyapıyı zorlamamak lazım. Şehrin sınırlarını zorlamamak lazım. Şehri kontrol edemezseniz şehrin kalitesi düşer. Öte yandan içinden geçmekte olduğumuz süreçte ciddi bir şekilde satın alma gücü düştü. Ekonomi alanı sadece merkezi hükümeti ilgilendirmez sosyal politikalar direkt yerel yönetimi ilgilendirir. Dezavantajlı gruplara yönelik net projelerimiz var. Her hafta birini açıklayacağız. Çok net olarak aile ekonomisine değineceğiz. Bu şehirde hiç bir kadın, genç ve çocuk, açlık yaşamayacak. Öğrencilerin barınma sorununu çözüme kavuşturacağız.

“Suya yüzde 40 indirim yapacağız”

AK Parti Bursa İl Başkanlığı yaptığı dönem boyunca 4 önemli seçimi başarıyla yöneterek tarihi işlere imza attıklarına işaret eden Sedat Yalçın; “Biz yaptığımız işlerin hesabını vermek gibi bir kültüre sahibiz. Size emanet edilen milletin malını değer kaybetmeden teslim edilmesi gerekir. Bu süreçte Yeniden Refah Partisi'nin seçim harcamalarını şeffaf bir şekilde göreceksiniz. Her hafta basın buluşması yapacağız. Bursa’yı liyakatı esas alarak yöneteceğiz. Son 3 haftada yıllardır hazırladığımız projelerimizi sunacağız. Ayrıca nasip olur da seçimi kazanırsak Bursa’nın ilk kademe sularında yüzde 40 indirim yapacağız.”dedi.

Seçim süresince sadece Bursa’yı konuşmak istediğini dile getiren Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sedat Yalçın, tüm adaylara da aynı şeyi yapmaları konusunda tavsiyede bulundu.

“Sedat Yalçın Bursa’ya ve Milli Görüşe değer katacak”

Toplantıda konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcı Naim Öztürk de; Bursa’nın Sedat Yalçın’a ihtiyacı olduğuna vurgu yaparak; “Geçmişi temiz, hizmet projeleri olan milli görüşe değer katacak bir arkadaşımız. Sedat Yalçın başkanımız, yarım kalan sevdamızı ve hedeflerimizi sizinle tamamlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda kürsüye gelen Bursa İl Başkanı Murat Kolancı ise;  Yeniden Refah Partisi’nin kurulduğu günden itibaren Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi olduğunu söyleyerek; “Yeniden Refah Partisi, 94 ruhuyla Bursa'da kendi adayıyla seçimlere gidiyor. O kişi de Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız Sedat Yalçın’dır. Artık işin sahibi direksiyon başına geçiyor. Yeniden Refah Partisi, Bursa siyasetine yön verecek" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 03 Mart 2024
İmsak 06:04
Güneş 07:27
Öğle 13:21
İkindi 16:31
Akşam 19:04
Yatsı 20:22
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P