banner177

banner193

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE METRO 2 GÜN ÜCRETSİZ OLACAK

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın koordinasyonunda, 2021 yılında başlatılan Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri, 7-8 Mart’ta Bursa’da düzenlenecek. Etkinliğe katılacak üniversiteli gençler öğrenci kimlikleriyle metrodan ücretsiz yararlanabilecek.

BURSA 05.03.2024, 15:41
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE METRO 2 GÜN ÜCRETSİZ OLACAK

‘Geleceğin Burada Devletin Senin Yanında-Gençlerin Hayali Bizlerin Vazifesi’ sloganıyla; bakanlıklar, Savunma Sanayii Başkanlığı, Ulusal Ajans, Dijital Dönüşüm Ofisi, Finans Ofisi, THY gibi 40'ın üzerinde kamu kurum ve kuruluşunun katılımıyla düzenlenen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri fuarı, 7-8 Mart tarihlerinde Bursa’da Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek. 

Türkiye’nin çeşitli illerinde düzenlenen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’nde, pek çok kamu kurum ve kuruluşu tarafından açılan stantlar ve bu stantlarda görevlendirilen uzman kamu personeli, gençlere devlet tarafından hangi desteklerin sunulduğunu anlatıyor. Böylece gençlerin, kurumları daha iyi tanıyarak, devlet imkanlarından yararlanarak, haklarını ve görevlerini daha iyi kavraması amaçlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, Türkiye Yüzyılı hedefleri kapsamında, millet ve devlet arasındaki iletişimi güçlendirerek, gençlerle devlet arasındaki etkileşimi artırmak için, devlet-millet bütünleşmesi misyonu kapsamında düzenlenen etkinlikle gençlerin, burs alarak eğitimlerine devam etmesi, kamudaki staj ve kariyer fırsatlarından faydalanması ile kredi, teşvik ve hibelerle girişimci olarak kendi işletmelerini kurması hedefleniyor. Etkinliğe katılacak üniversite öğrencileri, öğrenci kimlikleriyle 7-8 Mart tarihlerinde saat 09.00-18.00 arasında metro ulaşımından da ücretsiz yararlanabilecek.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 14 Nisan 2024
İmsak 04:50
Güneş 06:20
Öğle 13:09
İkindi 16:51
Akşam 19:48
Yatsı 21:12
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P