YB HOLDİNG'İN YENİ MARKASI ROTOR'A BAKAN KACIR'DAN TAM NOT

YB Holding’in gelecek 100 yıla damgasını vuracak teknolojiler geliştirme hedefiyle kurduğu Rotor, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Türk-Alman Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Dijitalpark Teknokent Ataşehir Yerleşkesi Açılış Töreni’nde, aralarında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, akademisyen, teknoloji geliştiricilerin de bulunduğu gruba sunum yaptı ve inovasyon farkıyla tam not aldı.

BURSA 30.04.2024, 13:20
YB HOLDİNG'İN YENİ MARKASI ROTOR'A BAKAN KACIR'DAN TAM NOT

Medeniyet tarihinin yeni geleceği, iş, mobilite ve üretimde; yeni nesil elektrik motorları ile şekillenecek. Daha verimli, enerji tasarrufunu maksimum düzeye çıkaran, ısınma problemini ortadan kaldıran, çok daha güçlü elektrik motorları. YB Holding’in teknoloji geliştirme iştiraki olan Rotor da, tüm dünyada dengeleri değiştirecek bir motor teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Oluksuz sargı yapısı, mıknatıs dizilimi ve bobinaj tekniği ile emsallerinden çok farklı üstün özelliklere sahip olan Rotor, gerçek bir inovasyon ürünü ve uzay teknolojisinin özelliklerine sahip. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Türk-Alman Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Dijitalpark Teknokent Ataşehir Yerleşkesi Açılış Töreni’nde, özel bir davetli topluluğuna sunum yapan Rotor mühendisleri, tüm dikkatleri üzerinde topladı. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, fikirlerin girişimciliğin toprağa ekilen tohumları gibi olduğunu, bu tohumların doğru teknoloji ve inovasyon ikliminde elverişli girişimcilik ekosistemiyle buluştuğunda, can suyu yatırımlarla sulandığında, ekonomik büyümenin ve toplumsal refahın bereketli bahçesine dönüştüğünü söyledi.

Kacır, “Bu anlayışla daha güçlü, daha büyük, daha müreffeh ve tam bağımsız bir Türkiye’yi inşa ederken kurduğumuz teknoparklar, kuluçka merkezleri, TEKMER gibi yapılarla yenilikçi iş fikirlerinin ticarileşmesini mümkün kılacak teknoloji ve inovasyon altyapımızı büyütüyor ve güçlendiriyoruz.” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 22 Mayıs 2024
İmsak 03:49
Güneş 05:36
Öğle 13:05
İkindi 17:01
Akşam 20:25
Yatsı 22:04
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P