Bursa’da başkanlık makamı otobüse taşındı

31 Mart yerel seçimlerinde 47 yıl aradan sonra CHP’yi Bursa’da iktidara taşıyan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, sorunların yerinde çözümü için daha önce Nilüfer’de başarıyla uyguladığı projenin kapsamını genişleterek Bursa geneline uyarladı. Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerden biri ‘Başkan Bozbey Burada’ projesi kapsamında giydirildi ve içerisinde başkanın vatandaşla birebir görüşebileceği bir alan oluşturuldu. Makamını otobüse taşıyan Bozbey’in ilk durağı, Bursa’nın Harmancık’tan sonraki en küçük ilçesi olan yaklaşık 10 bin nüfuslu Büyükorhan oldu.

Vatandaş başkanın değil başkan vatandaşın ayağına gidiyor

Proje kapsamında hazırlanan otobüsle Büyükorhan ilçesine giden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, ilçe halkı tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. İlk olarak kaymakam, ilçe belediye başkanı ve muhtarlarla görüşen Bozbey, daha sonra ilçe meydanında vatandaşlarla buluştu.

Binlerce Bursalı sorunlarını ilk ağızdan Bozbey’e iletti

Sorun, talep ve önerilerini ilk ağızdan Büyükşehir Belediye Başkanı’na iletebilecek olmalarını memnuniyetle karşılayan Büyükorhanlılar, soluğu ‘Başkan Bozbey Burada’ otobüsünün önünde aldı.

Tek tek not aldı, bürokratlara yerinde talimat verdi

Mustafa Bozbey, vatandaşları tek tek kabul ederek büyük bir dikkatle dinledi ve not aldı. Kendisine daire başkanlarından şube müdürlerine kadar ilgili tüm belediye bürokratlarının da eşlik ettiği Bozbey, sorunların hızlı ve yerinde çözümü için talimatlarını da yerinde verdi.

Her 15 günde bir ilçelerde vatandaşlarla buluşacaklarını belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Önce muhtarlarımızı, kaymakamlarımızı, belediye başkanlarımızı ziyaret ediyoruz. Sonrasında yöre halkıyla buluşup sorunlarını direk kendi ağızlarıyla bize iletmelerini sağlıyoruz” dedi.

BURSA'NIN İÇME SUYUNA YERALTI DESTEĞİ BURSA'NIN İÇME SUYUNA YERALTI DESTEĞİ

‘Başkan Bozbey Burada’ otobüsü her ay iki ilçede olacak

Bu süreçte bürokratların da kendisine eşlik ederek hem hizmetleri yerinde takip ettiklerini hem de eksikleri yerinde görerek hızlıca çözülmesini sağladıklarını söyleyen Bozbey, “Nilüfer’de yıllarca yapmış olduğumuz projeyi, şimdi Büyükşehir Belediyesi’nde her 15 günde bir ‘Başkan Bozbey Burada’ diyerek uygulayacağız. İlçelerimizin sorunlarını direkt yerinde çözerek halkımıza hizmet vereceğiz. Tüm Bursa’nın gülümsemesini sağlayacağız” ifadeleri ile katılımcı belediyecilik anlayışına verdikleri önemi vurguladı.

Hedef yerinde çözüm ve katılımcı demokrasi anlayışını yaygınlaştırmak

Geç saatlere kadar Büyükorhanlılarla görüşen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, her 15 günde bir yeni bir ilçeye makamını taşıyarak 17 ilçenin de sorunlarının hızlıca çözümüyle birlikte katılımcı demokrasi anlayışını da Bursa geneline yaymayı hedefliyor.

Editör: Haber Merkezi