banner209

banner177

banner193

BTSO SAİT ETE İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ BİR İLKİ BAŞARDI

Osmangazi’ye bağlı BTSO Sait Ete İlkokulu, örnek bir projeye imza attı. İngilizce öğretmeni Galip Cengiz’in hazırlamış olduğu ‘Welcome To Sait Ete Village’ projesi ile İngiltere’de bir köy canlandırıldı.

EĞİTİM 11.06.2024, 10:18
BTSO SAİT ETE İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ BİR İLKİ BAŞARDI


Osmangazi BTSO Sait Ete İlkokulu'nda İngilizce öğretmeni Galip Cengiz'in titiz bir şekilde hazırlayarak en ince ayrıntısına kadar 6 aylık bir süreçte planlaması yapılan ‘’Welcome To Sait Ete Village’’ projesi 820 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi. Okul bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte restoran, sinema, AVM, kütüphane, kuaför, berber gibi farklı stantlarla İngiltere'de bir köy canlandırıldı. Öğrencileri çekinmeden İngilizce konuşmaya teşvik etmeyi ve onların aynı zamanda yabancı dili yaşayarak öğrenmelerini amaçlayan "Welcome To Sait Ete Village" projesi, öğrenciler, veliler ve diğer paydaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

İNGİLİZCE’Yİ UYGULAMALI ÖĞRENDİLER

Projenin açılışı; Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Deniz Algın, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mahmut Karakaya ve Ömer Karaca, Osmangazi ilçe Şube Müdürleri Kahraman Şık, Mehmet Faysal Kayan, Hasan Ali Tüzen ve çevre okul müdürlerinin katılımlarıyla yapıldı. Açılıştan önce proje hakkında bilgi veren okul müdürü Ergül Akpınar, öğrencilerin Sait Ete İlkokulunda İngilizce'yi yaşayarak öğrendiğini belirterek, “Öğrencilerimiz; restoranda sipariş verip sinemada bilet alarak ücreti ödeyebildi, AVM'de alışveriş yapabildi, kuaförde saç kestirip, kütüphanede ödünç kitap isteyebildi. Sokak sanatçılarından restorandaki yiyecek içeceğe, sinemadaki patlamış mısır ve film seansından kuaför ve berberdeki malzemelere kadar gerçek mekânlardan oluşan bu köy, öğrencilerin İngilizce'yi daha etkili kullanmalarını sağlamıştır” açıklamasında bulundu.

“HER OKULA ÖRNEK OLMALI”

Daha sonra açılıştan önce seçilen iki öğrenciden biri İngilizce olarak diğeri ise Türkçe'ye çevirerek projeyi ve köyü tanıttı. Akabinde stantları gezen katılımcılar öğrencilerin birbirleri ile yaptıkları İngilizce konuşmaları çok beğendiklerini ve bu tür çalışmaların her okula örnek olması gerektiğini okul müdürü Ergül Akpınar'a ifade ettiler.  Ayrıca stantlarda görevli olan ve köyü dolaşan öğrencilerin okulun öğrencileri olduğunu ifade eden İngilizce öğretmeni Galip Cengiz,  her ders görev değişimi yaparak bütün öğrencilerin aktif bir şekilde projenin için de tutulduğunu belirtti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 22 Haziran 2024
İmsak 03:31
Güneş 05:28
Öğle 13:11
İkindi 17:09
Akşam 20:44
Yatsı 22:32
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P