banner177

banner193

TEKNOSAB'DA FABRİKALAR HIZLA YÜKSELİYOR

 Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, TEKNOSAB İstihdam Merkezini ziyaret etti. Türkiye’nin yeni teknoloji üssü TEKNOSAB’da fabrikaların bir bir yükselmeye başladığını belirten Özkan, “TEKNOSAB’ta, kamulaştırma ve altyapı çalışmalarından sonra, fabrika inşaatları da başlamış durumda. İnşaat faaliyetleri hızla devam ediyor. TEKNOSAB’ın istihdam noktasında ilçemizde önemli bir potansiyel oluşturması, Karacabeyliler adına mutluluk verici” dedi.

EKONOMİ 22.08.2023, 09:48
TEKNOSAB'DA FABRİKALAR HIZLA YÜKSELİYOR

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçe merkezine kurulan TEKNOSAB İstihdam Merkezini ziyaret etti. Başkan Ali Özkan, ‘yeni nesil organize sanayi bölgesi’ olarak anılan TEKNOSAB’ın, Türkiye’nin en büyük projesi olduğunun altını çizerken, projenin hem istihdam anlamında hem de cari açığın azaltılması noktasında, Türkiye'ye büyük değer katacağını ifade etti. İstihdam konusunda işçi ile işvereni buluşturan standı ziyaret eden Özkan, kayıtlar ve süreç hakkında görevli personelden de bilgi aldı.

Özkan, “Teknolojik yatırımlarımızın en önemlilerinden bir tanesi Taşpınar Mahallemizde, 8 bin dönümlük bir alanda inşa edilen TEKNOSAB’ta, kamulaştırma ve altyapı çalışmalarından sonra, fabrika inşaatları da başlamış durumda. İnşaat faaliyetleri hızla devam ediyor. Bunun yanında, bölgede faaliyete geçen fabrikası sayısı da günden güne artıyor. Türkiye’nin gözbebeği olan, Türkiye’nin en büyük projesi bu. Hem istihdam anlamında bölgemize değer katacak hem de cari açığın azaltılması noktasında hem iç pazara hem de dış pazara hitap edecek devasa bir bölge burası. Karacabey Belediyesi olarak, her anlamda çalışmalarımız sürerken, 3T vizyonumuzun önemli parçalarından biri olan teknoloji odaklı çalışmalarımız da kararlı bir şekilde devam edecek” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 14 Nisan 2024
İmsak 04:50
Güneş 06:20
Öğle 13:09
İkindi 16:51
Akşam 19:48
Yatsı 21:12
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P