banner209

banner177

banner193

BUÜ REKTÖRLÜĞÜ, ASILSIZ HABERLERİ YALANLADI

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Rektörlüğü, 'Rektörlük kızlı erkekli etkinliklere izin vermedi' yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

GENEL 18.05.2024, 15:42
BUÜ REKTÖRLÜĞÜ, ASILSIZ HABERLERİ YALANLADI

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın koordinatörlüğünde, Müzik Topluluğu tarafından düzenlenen Müzik Günleri etkinliğinin yapılmasına müsaade edilmediği ve kızlı erkekli etkinliklerin Rektörlük tarafından yapılmasının istenmediği yönünde çıkan haberlerin kesinlikte gerçeği yansıtmadığını açıklayan Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Rektörlüğü, sosyal medyadan yaptığı yazılı bildiride şu cümlelere yer verdi;
"Asılsız haberlerin paylaşıldığı günleri de kapsayan süreç içerisinde Görükle kampüsü içerisinde 5 gün süren bir müzik şenliği devam etti. Bu etkinliği de Uludağ Müzik Topluluğu düzenlerken, yüzlerce öğrenci alanda gönüllerince müzik dinledi. BUÜ tarafından gerçekleştirilen etkinlik, üniversitenin web sitesi ve sosyal medya hesaplarında da yer almaktadır. 'Rektörlük kızlı erkekli şenliğe izin vermedi' şeklinde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yakın geçmişte kampüsümüzde birçok öğrenci festivali düzenlendiği gibi bu yıl da, 'Spor Oyunları Festivali', 'Uluslararası Öğrenci Festivali' ve 'Uludağ Müzik Günleri' gibi festivaller düzenlenmiştir ve düzenlenmeye devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 25 Haziran 2024
İmsak 03:32
Güneş 05:29
Öğle 13:11
İkindi 17:10
Akşam 20:44
Yatsı 22:32
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P