banner177

banner193

BANU PARLAK'I VURMA KARŞILIĞINDA BAYİLİK TEKLİFİ!

Sosyal medya fenomeni Banu Parlak'ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıyı azmettirdikleri iddia edilen Dilan ve Engin Polat çiftinin de aralarında olduğu 11 sanık hakkında düzenlenen iddianame kabul edildi. Saldırıyı ''Daltonlar'' çetesinin yaptığı öne sürülüyor. Bir tanığın "Banu Parlak'ı vurmam karşılığında 2 milyon lira değerinde bayilik teklif edildi." dediği iddianamede yer alıyor.

GÜNDEM 19.03.2024, 10:49
BANU PARLAK'I VURMA KARŞILIĞINDA BAYİLİK TEKLİFİ!

Dilan-Engin Polat çiftine yeni dava: ''Banu Parlak'ı vurmam karşılığında bayilik teklif edildi" - 1

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan Engin ve Dilan Polat çiftinin ikinci kez tutuklandığı iddianamenin ayrıntıları ortaya çıktı.

Dilan-Engin Polat çiftine yeni dava: ''Banu Parlak'ı vurmam karşılığında bayilik teklif edildi" - 2

Dilan Polat ile Banu Parlak arasında husumet bulunduğu belirtilen iddianamede, Dilan Polat'ın sosyal medya hesabından yayınladığı bir videoda, Parlak'a tehdit mesajı gönderdiğine yer verildi.

Bu mesajdan kısa bir süre sonra da Parlak'ın iş yerine silahlı saldırı düzenlendiği, bu saldırı için Engin Polat'ın Gürcistan'daki bağlantılarıyla kamuoyunda "Daltonlar'' çetesi olarak bilinen suç örgütünün firari elebaşları Beratcan Gökdemir ve Barış Boyun ile irtibat kurduğu kaydedildi.

Dilan-Engin Polat çiftine yeni dava: ''Banu Parlak'ı vurmam karşılığında bayilik teklif edildi" - 3

İddianamede, tanık olarak dinlenen Halil İbrahim Kalkan'ın, Engin Polat'ın babası Sezgin Polat ile görüşmesinin ayrıntılarına yer verildi. Buna göre Polat, kendilerine ticari hayatta zorluk çıkartan Banu Parlak'ın vurulması gerektiğini söyledi.

Dilan-Engin Polat çiftine yeni dava: ''Banu Parlak'ı vurmam karşılığında bayilik teklif edildi" - 4

Kalkan, Banu Parlak'ı vurması için 2 milyon lira değerindeki bayilik teklif edildiğini ancak kendisinin reddettiğini öne sürdü. Banu Parlak'ın iş yerini kurşunlayan tetikçilerin, bu işi para karşılığı yaptığı da iddianamede yer aldı.

Dilan-Engin Polat çiftine yeni dava: ''Banu Parlak'ı vurmam karşılığında bayilik teklif edildi" - 5

Tetikçilerden birinin telefonunda, ''Daltonlar'' çetesi elebaşı Beratcan Gökdemir'in talimat içerir mesajları ve Banu Parlak'a ait fotoğrafların olduğu belirtildi.

Dilan-Engin Polat çiftine yeni dava: ''Banu Parlak'ı vurmam karşılığında bayilik teklif edildi" - 6

Dilan ve Engin Polat çiftinin de aralarında olduğu 11 kişinin 8 yıldan 23 yıla kadar hapsi istenen iddianame kabul edildi. Sanıklar önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 15 Nisan 2024
İmsak 04:48
Güneş 06:19
Öğle 13:09
İkindi 16:51
Akşam 19:49
Yatsı 21:13
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P