banner204

banner177

banner205

banner193

BAŞKAN GÖLEÇ, “DİN GÖREVLİLERİNİN MAAŞ ÖDEMELERİNDE SORUNLAR SÜRÜYOR”

Diyanet Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Kemal Göleç din görevlilerinin maaş ödemelerine ilişkin yaşadığı sorunu gündeme taşıdı. Diyanet İşleri’nin din görevlilerini faizsiz finans kurumları aracılığıyla ödemeye zorladığına değinen Göleç, “Bu konuda yasal süreç devam etmektedir. Süreç devam ederken Din Görevlileri de mağdur edilmeye devam ediliyor. Arkadaşlarımızın maaşları geç yatıyor” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 15.07.2023, 16:13
BAŞKAN GÖLEÇ, “DİN GÖREVLİLERİNİN MAAŞ ÖDEMELERİNDE SORUNLAR SÜRÜYOR”

Diyanet İşleri Başkanlığı, din görevlilerinin maaşlarını faizsiz finans kurumları aracılığıyla ödemeye başlamasının ardından katılım bankalarının Türkiye’deki alt yapı eksikliği ve şube sayısının azlığına değinen Başkan Göleç,  maaş ödemelerinde ortaya çıkan sorunlar nedeniyle din görevlilerinin mağdur olduğunu ifade etti.

Diyanet Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Kemal Göleç sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Uzun zamandan bu yana itiraz ettiğimiz Din Görevlilerinin "Sadece Finans Bankalarından" maaş ödemelerinin yapılması ve buna zorlanmasıydı. Bu konuda yasal süreç devam etmektedir. Süreç devam ederken Din Görevlileri de mağdur edilmeye devam ediliyor. İnegöl müftülüğüne bağlı görev yapan görevlilerin maaşları bugün ancak saat 12.00 civarında yatırılmıştır.Bu kadar teknolojinin üst düzey olduğu bir dönemde din görevlilerine bu haksızlık kabul edilemez.

Kuveyt Türk katılım Bankası yetkililerinin acilen bu problemi gidermesini bekliyoruz. Diğer taraftan Diyanet işleri başkanlığı yetkililerinin de Nisan ayında sendikamız Diyanet sen ile yapılan KİK görüşmelerinde alınan "diğer bankaların da promosyon anlaşmasına davet edilmesi" yönündeki kararın Türkiye çapında "anlaşmalar bitse de bitmese de" zamanını beklemeden yeniden diğer bankalar da davet edilerek yapılmasını ve bu kötü uygulamaya bir an önce son verilmesini bekliyoruz.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak 06:02
Güneş 07:26
Öğle 13:20
İkindi 16:31
Akşam 19:05
Yatsı 20:23
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P