banner201

banner177

banner207

CELİL ÇOLAK'TAN “HER MAHALLEYE 7/24 HİZMET VEREN KREŞ” SÖZÜ

AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Çolak’ın kadın, aile ve çocuklar için seçim vaatleri arasında yer alan, her mahalleye 7/24 saat hizmet verecek anaokulu ve kreş açılacağını belirtmesi çalışan Nilüferli anneleri heyecanlandırdı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çolak; “Nilüfer ilçesinin farklı noktalarına kuracağımız anaokulu ve kreşler ile okul öncesi eğitimde, en değerli varlığımız olan çocuklarımıza güvenilir bir ortamda sevgi ile hizmet verilecek” diye konuştu.

GÜNDEM 27.02.2024, 14:44
CELİL ÇOLAK'TAN “HER MAHALLEYE 7/24 HİZMET VEREN KREŞ” SÖZÜ

 Pandemi süreciyle birlikte çocuklarının bakım sorununu daha yakıcı biçimde hisseden sağlık çalışanı annelerin “7 gün 24 saat hizmet veren kreş” taleplerine, AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Celil Çolak sessiz kalmadı. Çolak’ın kadın, aile ve çocuklar için verdiği vaatler arasında her mahalleye 7/24 saat hizmet verecek anaokulu ve kreş açılacağını belirtmesi Nilüferli anneler için büyük umut oldu. Bu hizmetle birlikte iş gücüne katılan kadınların birçoğunun kafasında oluşan “Çocuğumuzu nereye bırakacağız?” sorusunun cevabı da bulunmuş oldu.

 

Seçim gezilerine aralıksız devam eden Çolak’a kadınların ilk sorduğu soru “7/24 saat hizmet verecek anaokulu ve kreşleri ivedilikle açacak mısınız” oldu. Bu soruya, “evet!” cevabı veren Çolak; “Nilüfer ilçesinin farklı noktalarına kuracağımız anaokulu ve kreşler ile okul öncesi eğitimde, en değerli varlığımız olan çocuklarımıza güvenilir bir ortamda sevgi ile hizmet verilecek” diye konuştu. Anaokulu ve kreşlerde çocukların beş temel gelişim alanı olan psikomotor, sosyal, duygusal, özbakım ve bilişsel alanında gerekli yeterliliğe ulaştıracak eğitim programlarının uygulanacağına dikkat çeken Çolak konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Çocuklarımız hepimizin geleceğidir. İnanıyorum ki, bugünün çocukları, ileride çok daha müreffeh bir Türkiye'yi inşa edecek, dünya barışına önemli katkılar sağlayacaklardır. Çocuklarımız, ülkemizi parlayan geleceğe taşıyacak birer yıldız, birer umut kaynağıdır. 7/24 saat hizmet verecek anaokulu ve kreşlerimizde özgüveni yüksek, temel hayat becerilerini kazanmış, vatanını, milletini, ailesini seven, çevresine duyarlı, mutlu ve gülen yüzlü çocuklar yetiştireceğiz.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 23 Nisan 2024
İmsak 04:34
Güneş 06:07
Öğle 13:07
İkindi 16:53
Akşam 19:57
Yatsı 21:24
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P