banner201

banner177

banner207

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI YILMAZ AÇIKLADI: Emekliye ara zam olacak mı?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz emekli maaşı düzenlemesi için önemli bir açıklamada bulundu.

GÜNDEM 07.09.2023, 15:49
CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI YILMAZ AÇIKLADI: Emekliye ara zam olacak mı?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ankara’da basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda dün açıklanan Orta Vadeli Program’ı değerlendirdi. Enflasyon farkının yansımasının memur emeklilerinin maaşlarında göreceğini, diğer emeklilerle ilgili dengeleyici bir çalışmayı dikkate alabileceklerini vurguladı. Yılmaz, çalışmaları yıl sonuna kadar sonuçlandırmayı öngördüklerini aktardı.

OVP'nin gerçekçi olduğuna yönelik değerlendirmeler aldıklarını ifade eden Yılmaz, en önemli unsurun bunun uygulanması olduğunu söyledi. Siyasi iradeyle politika ve reformların hayata geçirileceğinin altını çizen Yılmaz, "Büyümenin kompozisyonu değişti. Büyüme enflasyona katkı verici bir çerçevede şekillendirildi." dedi.

OVP'de sapma olup olmayacağı ile ilgili de konuşan Yılmaz, mevcut verilerle en gerçekçi tahminleri yaptıklarına inandıklarını ifade etti.

"KANUNİ VE İDARİ OLMAK ÜZERE İKİ PAKET ÇALIŞMAYI DÜŞÜNÜYORUZ"

Yatırım Ortamı Eylem Planı'na da değinen Yılmaz, "Kanuni ve idari olmak üzere iki paket çalışmayı düşünüyoruz. Eylem planının ilk paketini sonbaharda Meclis'e sunmayı planlıyoruz" diye konuştu.

Mali disiplinin en güçlü kazanım olduğunun altını çizen Yılmaz, Orta Vadeli Program'ın mali disiplin anlayışıyla hazırlandığını kaydetti.

"KAMU TASARRUFLARI ARTACAK"

Kamu tasarruflarının artacağını aktaran Yılmaz, bütçe açıklarının azalmasının, toplam tasarrufları artırdığını belirtti. OVP'nin 4 temel amacı olduğunu söyleyen Yılmaz, "Birinci amaç depremin rehabilitesi ve riskleri azaltmak. Enflasyonda tek haneye düşerken bile büyüme ve istihdamın devam edecek" dedi.

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARI

Memur ve emekli maaşlarına değinen Yılmaz, enflasyon farkının yansımasının memur emeklilerinin maaşlarında göreceğini, diğer emeklilerle ilgili dengeleyici bir çalışmayı dikkate alabileceklerini vurguladı. Yılmaz, bu konuda çalışmaları yıl sonuna kadar sonuçlandırmayı öngördüklerini aktardı.

Yorumlar (2)
Fatih Hava 8 ay önce
Sayın cumhurbaşkanım ve Sayın cumhurbaşkan yardımcım ben vatandaş olarak tek birşey söylemek istiyorum adaletli alun ben 8500 TL kira verirken emekli maaşımız 7500TL ve memurlarımızın kira yardımı ve diğer sosyal haklarını veriyorsun biz emeklilere sene sonuna kadar ayarlayacağım diyorsun ve millet vekillerimiz hiç pirim ödemeden 5 yılda emekli ediyorsunuz ha adaletli buysa benim emekli aylığının alın verin memur Emeklilere ve vekillere ben böyle bir adalet istemiyorum bizim hakkımızı verin yada verdiğim size oyumu haram eder huzuru mahşerde çocuklarımın ve benim hakkımızı söke söke alırım
İsfan 8 ay önce
Siz Devletimizin Üst Yetkilileri Sizlerde BİR TASARRUF GÖREMEDİK HALA.
Namaz Vakti 20 Nisan 2024
İmsak 04:39
Güneş 06:11
Öğle 13:08
İkindi 16:53
Akşam 19:54
Yatsı 21:20
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P