banner177

banner193

DEPREMİN ARDINDAN YİNE SULAR ALTINDA KALDI

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde sahilinde çökme yaşanan İskenderun'da, yapılan çalışmalara rağmen sahil yine su altında kaldı.

GÜNDEM 19.08.2023, 17:26
DEPREMİN ARDINDAN YİNE SULAR ALTINDA KALDI

Depremde İskenderun sahili boyunca yaşanan çöküntü sebebiyle meydana gelen su taşkınlarını durdurmak için deniz tahkimatı çalışmaları başlatılmıştı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Genel Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar, balıkçı barınağı, sahil güvenlik hattı ve anıt alanı arkası başta olmak üzere sahil boyunca devam ediyor. Yapılan çalışmalara rağmen deniz suyu sahil Atatürk bulvarına ulaşmaya devam ediyor. Depremde zarar gören altyapı nedeniyle lağım sularının yeryüzüne çıkması ve zemindeki çatlaklardan sızan su, bölgenin su altında kalmasına neden oluyor.

İskenderun Körfezi'nde çıkan lodos nedeniyle bugün bir kez daha sahilin bir kısmı su altında kaldı. Atatürk Caddesi ve Anıt Alanı'na dolan deniz suyuna aynı zamanda altyapının çökmesiyle atıkların karışması, sahil kesimindeki esnaf ve vatandaşları rahatsız ediyor. Sıcak yaz günlerinde su altındaki sahilde, yayalar, araçlar geçişlerde güçlük çekiyor.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 15 Nisan 2024
İmsak 04:48
Güneş 06:19
Öğle 13:09
İkindi 16:51
Akşam 19:49
Yatsı 21:13
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P