banner201

banner177

banner193

KALDIRIN TALİMATI VERMİŞTİ: O VİDEODA ERDOĞAN'I KIZDIRAN DETAY

AK Parti'nin hazırladığı video CHP 'Yalan Üretim Merkezi' adlı animasyon ile eleştirilirken , AK Parti hesaplarından paylaşılmasınından bir süre sonra kaldırıldı. Kısa sürede büyük ilgi gören CHP'nin de yanıt verdiği videonun neden kaldılrıldığına dair ilk bilgiler gelmeye başladı. İşte detaylar

GÜNDEM 10.05.2021, 09:31
KALDIRIN TALİMATI VERMİŞTİ: O VİDEODA ERDOĞAN'I KIZDIRAN DETAY

AK Parti'nin hazırlattığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın canlandırıldığı "Yalan üretim merkezi" adıyla yayınlanan ve daha sonra silinen çizgi film konuşulmaya devam ediyor.

Cumhuriyet'in haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, videoda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na içirilen "papağan iksiri" sonrasında, "128 milyar dolar nerede?" sorusunu tekrarlamaya başladığı ve bu nedenle de "Videonun AK Parti'den çok muhalefetin tezlerini destekler durumda olduğu" belirtilerek animasyonu hazırlayanlara da sert tepki gösterdiği kaydediliyor.

BEKLENTİYİ KARŞILAMADI

Erdoğan'ın böylesi bir videodan beklentisinin; CHP'nin iddialarına karşılık tek cümlelik, akıcı ve akılda yanıtlar verilmesi olduğu iddia ediliyor. Erdoğan'ın videoya eski tartışmaları yeniden gündeme getirdiği gerekçesiyle de tepki gösterdiği de öne sürüldü.

AK PARTİ'DEN 'MAKSAT HASIL OLDU' AÇIKLAMASI GELMİŞTİ

Videonun AK Parti'nin sosyal medya hesaplarından kaldırılmasının ardından bir açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, videonun amacına ulaştığını belirterek, ''Siyasette seviyeli muhalefetin oluşması için AK Parti olarak bir adım attık. Siyasette yalanın ulaştığı boyuta dikkat çektik. Maksat hasıl oldu'' demişti.

Animasyonda, "yalan jeneratörü" ve "insafsız yalan aracı" gibi makinelerle yalan üretimi yapıldığı anlatılıyordu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 19 Nisan 2024
İmsak 04:41
Güneş 06:13
Öğle 13:08
İkindi 16:52
Akşam 19:53
Yatsı 21:19
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P