banner201

banner177

banner207

ŞÖFOR BULAMAYINCA OTOBÜSÜN DİREKSİYONUNA BELEDİYE BAŞKANI GEÇTİ

Kastamonu'da, Şenpazar Belediyesine hibe edilen otobüsü kullanmak için kurumda yeterliliği bulunan çalışan olmaması üzerine aracın sürücülüğünü, daha önce otobüs şoförlüğü yapan Belediye Başkanı Cem Çınar üstlendi.

GÜNDEM 03.05.2021, 15:56
ŞÖFOR BULAMAYINCA OTOBÜSÜN DİREKSİYONUNA BELEDİYE BAŞKANI GEÇTİ

Sosyal hizmetlerde kullanılmak amacıyla bir otobüs talebi üzerine daha önce Başbakanlık aracı olarak kullanılan otobüs, Şenpazar Belediyesine hibe edildi. Ankara'da bulunan aracın gerekli değişikliklerin yapılması için İstanbul'a götürülmesi kararlaştırıldı. Ancak Şenpazar Belediyesi bünyesinde otobüs kullanma yeterliliği olan kimse bulunmaması üzerine aracı İstanbul'a, daha önce otobüs şoförü olan Belediye Başkanı Cem Çınar götürdü.  Sosyal hizmetlerde kullanılmak amacıyla bir otobüs talebi üzerine daha önce Başbakanlık aracı olarak kullanılan otobüs, Şenpazar Belediyesine hibe edildi. Ankara'da bulunan aracın gerekli değişikliklerin yapılması için İstanbul'a götürülmesi kararlaştırıldı. Ancak Şenpazar Belediyesi bünyesinde otobüs kullanma yeterliliği olan kimse bulunmaması üzerine aracı İstanbul'a, daha önce otobüs şoförü olan Belediye Başkanı Cem Çınar götürdü. İstanbul'da gerekli değişiklikleri yapılan otobüs, daha sonra yine Başkan Çınar tarafından Şenpazar'a getirildi. İlçe halkına yönelik geziler düzenlenmesi planlanan otobüsün direksiyonunda ise şimdilik Belediye Başkanı Çınar bulunacak.

"HAYALLERİMİZ VARDI, TALEPLERİMİZ MAKUL KARŞILANDI"

2014 yılından bu yana Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü söyleyen Çınar, yıllarca Başbakanlığa hizmet eden otobüsü aldıklarında trafikten çekilmiş halde olduğunu belirtti.

Çınar, "Bu aracı Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum aracılığıyla bulduk. Bizim hayallerimiz vardı. Hayalimizi gerçekleştirmek için ilgili kurumlara talebimizi ilettik. Taleplerimiz makul karşılandı, aracı Şenpazar Belediyesine kazandırdık" dedi.

"ÇOCUKLARIMIZI, GÖRMEDİKLERİ YERLERE GÖTÜRMEK İSTİYORUZ"

Otobüsten ilçedeki herkesin yararlanması için çalışma yürüttüklerine de vurgu yapan Çınar, "Şenpazar'ın ücra köylerinde Kastamonu'yu görmemiş, Ankara'yı, Çanakkale'yi görmemiş çocuklarımızı tespit ederek kültür, inanç, eğitim gezileri yapmak istiyoruz. Halkımızı da Kastamonu, Ankara, Çanakkale'ye götürmek istiyoruz. Şenpazar'ın uzak köylerindeki çocukları Kastamonu'daki yüzme havuzuyla tanıştırmak istiyoruz. Kış aylarında Kastamonumuzun cennet köşesi olan Ilgaz'da kayak kursu vermeyi planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

"ŞARTLARI TUTAN BİR İKİ PERSONELİMİZİ YETİŞTİRECEĞİZ"

Şenpazar'ın yaklaşık 5 bin nüfuslu küçük bir ilçe olduğuna işaret eden Çınar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Belediyemizin benimle birlikte 15 personeli var. Gönül ister ki 2 kişi daha alalım, bu aracı kullansın ama onu karşılayacak bütçemiz yok. Eğitim, kültür ve inanç gezilerini Allah izin verirse ilk etapta Belediye Meclisi'nden alacağım yetkiyle direksiyona geçip gerçekleştirmeyi planlıyorum. Bu araçla seyahat ederken Şenpazar ve bölgesinde benim direksiyonda olmam insanları çok şaşırtmıyor ancak dışarıda birçok insan benim belediye başkanı olduğuma inanmıyor. 'Belediye başkanının ne işi var direksiyonda' diyorlar. Ağır vasıta ehliyeti olan, şartları tutan bir iki personelimizi yetiştireceğiz. Onların hem belediye başkanı hem de ustası olacağız. Bunun da gururunu yaşayacağız."

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 23 Nisan 2024
İmsak 04:34
Güneş 06:07
Öğle 13:07
İkindi 16:53
Akşam 19:57
Yatsı 21:24
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P