banner201

banner177

banner193

"ÜNİVERSİTEDE AFRİKALILARIN KONTROL ETTİĞİ FUHUŞ ÇETESİ VAR"

Yabancı öğrencilerde hastalık iddiaları hakkında konuşan Karabük İletişim Derneği Başkanı İlhan Alpboğa, Karabük Üniversitesi’nde Afrikalıların kontrol ettiği bir fuhuş çetesi olduğunu söyledi.

GÜNDEM 26.03.2024, 09:54
"ÜNİVERSİTEDE AFRİKALILARIN KONTROL ETTİĞİ FUHUŞ ÇETESİ VAR"

Karabük İletişim Derneği Başkanı İlhan Alpboğa, Dr. Çiğdem Bayraktar Ör’ün TELE1 ekranlarında sunduğu Türkiye’nin Gündemi programına konuk oldu.

Yabancı öğrencilerde hastalık iddialarıyla gündeme gelen Karabük Üniversitesi’nde yaşananların konuşulduğu programda Çiğdem Bayraktar Ör, Gabonlu öğrendi Dina’nın hayatını kaybetmesini hatırlatarak, “Dina vakası üzerinden Karabük’te neler olup bittiğini anlamak mümkün mü?” sorusunu yöneltti.

İlhan Alpboğa ise bu soruya verdiği yanıtta, Karabük Üniversitesi’nde Afrikalıların kontrolünde bir fuhuş çetesi olduğunu söyledi.

Alpboğa şu ifadeleri kullandı:

“Dina da yabancı öğrenci kontenjanından ülkemize ve Karabük’e gelmiş bir öğrenci. Tabii insanlar bir yabancı şehre gittiklerinde önce kendi şehirlerinden ya da -yabancılar için kendi ülkelerinden- kendi şehirlerinden yoksa yakın şehirlerinden irtibat kurmak isterler. Dina da Karabük’e geldiğinde Gabonlularla irtibat kuruyor. Hatta bir tanesi akaraba sayılabilecek derecede yakın ve ailesiyle de tanışıyor. Söylemeye dilim varmıyor ama bir yapı kurulmuş, bir pazar kurulmuş. Dina da bu yakınları vasıtasıyla bu pazara sermaye yapılmak isteniyor. Fuhuş çetesi özellikle Afrikalıların kontrolünde. Bunun alıcıları da maalesef şehirde yaşayanlar ya da başka şehirlerden duyup gelenler.”

KAYNAK: TELE1

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 19 Nisan 2024
İmsak 04:41
Güneş 06:13
Öğle 13:08
İkindi 16:52
Akşam 19:53
Yatsı 21:19
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P