banner204

banner177

banner193

banner195

İNEGÖL'ÜN YENİ SAĞLIK OCAĞI İNŞA EDİLİYOR

 İnegöl Akhisar Mahallesi’nde kasım ayında temeli atılan sağlık ocağının yapım çalışmaları sürüyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İnegöl Belediyesi iş birliğinde yükselen sağlık ocağı inşaatında yüzde 35 seviyelerine ulaşıldı.

İNEGÖL BELEDİYESİ 25.01.2024, 14:40
İNEGÖL'ÜN YENİ SAĞLIK OCAĞI İNŞA EDİLİYOR

İnegöl’ün yeni gelişim bölgesi olan ve hızlı bir yapılaşmanın bulunduğu Akhisar bölgesinde eksiklerin giderilmesi adına çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda bölgenin önemli ihtiyaçlarından biri olan sağlık ocağı yapımıyla ilgili ilk adım Kasım ayında atılmıştı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İnegöl Belediyesi iş birliğinde Akhisar Mahallesi'nde sağlık ocağı yapımı için çalışmalar başlamıştı.

Kasım ayında temeli atılan sağlık ocağında kısa sürede hızlı bir ilerleme kaydedildi. Duvar örme işlemlerinin tamamlandığı binada, çatı yapımına başlandı. Kısa sürede yüzde 35 seviyelerine erişen inşaat alanında, Belediye Başkanı Alper Taban beraberindeki heyetle birlikte incelemelerde bulundu.

Çalışmayla ilgili bilgiler de veren Başkan Taban, “Sağlık ocağı Akhisar bölgemiz için önemli bir ihtiyaçtı. Bu ihtiyacı gidermek adına Büyükşehir Belediyemiz malzeme teminini yaptı, İnegöl Belediyesi olarak bizler de işçiliğini üstlendik ve yapım çalışmalarına başladık. Sağlık ocağımız İlkbahar Sokak üzerinde 178 metrekare taban alanında tek katlı bir yapı olarak inşa ediliyor. Etrafında da bin metrekare yeşil alan, 650 metrekare dolaşım alanı, 200 metrekare çocuk oyun alanı ile 8 araçlık otopark yer alacak. Sağlık ocağımız 4 hekim kapasiteli olacak. Toplam 3 milyon lira maliyeti bulunan çalışmayı en kısa sürede tamamlayarak hizmete açmayı hedefliyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak 06:16
Güneş 07:39
Öğle 13:22
İkindi 16:24
Akşam 18:55
Yatsı 20:14
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P