banner201

banner177

banner207

ŞEHİTLİKLER İÇİN GÜL YETİŞTİRDİLER, GÖNÜLLERE DOKUNDULAR

Şehit kabirlerini gül bahçesine dönüştürmeyi hedefleyen anlamlı proje 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün yıl dönümün de taçlandırılıyor. Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hikmet Sezer'in yürütücü olarak görev aldığı 'Gönüllere Dokunuyoruz Projesi' kapsamında öğrenciler okul bahçesinde gülfidanı yetiştirdi.

MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYESİ 18.03.2022, 11:46 18.03.2022, 11:50
ŞEHİTLİKLER İÇİN GÜL YETİŞTİRDİLER, GÖNÜLLERE DOKUNDULAR

Öğrenciler Çanakkale Zaferinin yıl dönümü dolayısıyla gülfidanlarını ilçede yatan şehitlerin toprağına dikerek kabirlerini gül bahçesine dönüştürecek. Projeyi çok anlamlı bulduğunu ifade eden Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bizde okul bahçesine diktiğimiz gülfidanı ile projeye destek verdik. Toplumun ortak değeri olan devlet adamı, yazar ve şehitlerimizin hatırasını yaşatmak için hayata geçirilen projenin hem topluma hem de öğrencilere manevi anlamda önemli kazanımlar sağlayacağı inancındayım. Okul Müdürümüz Cengiz Çarkacı, Edebiyat Öğretmeni Hikmet Sezer ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Vatanımız uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi saygıyla anıyorum" dedi. Okulun Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Hikmet Sezer, “Geçen yıl bu okula tayin olduktan sonra Okul Müdürümüz Cengiz Çarkacı ile istişare edip gül projesini devam ettirmek istedik. Önceki görev yaptığım yerlerde de bu tarz çalışmalar yapmıştım okul müdürümüz Cengiz Bey ve Milli Eğitim Müdürümüz destek verince park ve bahçelerden olsun site bahçelerinden olsun beğendiğimiz sevdiğimiz güllerin budama işlemlerini gönüllü öğrencililerimizle birlikte yaptık. Şubat mart gibi güllerimizi diktik. Bu köklendirdiğimiz gülfidanlarını bu sene 18 Mart Zaferi dolasıyla Mustafakemalpaşa’da ki şehit kabirleri başta olmak üzere önce şehit kabirlerine elimizde kalanları da kamu kurumlarına ve milli eğitimin diğer kurumlarına hediye etmeyi planlıyoruz” dedi.

‘Öğrencisi Suriye’de Şehit oldu’ 2003-2004 yıllarında arasında görev yaptığı okulda okuttuğu bir öğrencisinin Suriye’nin kuzeyinde şehit olduğunu belirten Hikmet Sezer, “O günden itibaren kendimi vefa noktasında çok sorumlu hissetmeye başladım. Bu şekilde boş zamanlarımızda öğrencilerimizle hem toplum yararına hem de farkındalık oluşması açısından şehitlerimizi de ön plana koyarak aynı zamanda öğrencilerimizde de bu bilincin oluşması anlamında boş zamanlarımızı değerlendirip iyi örnek olmaya çalışıyoruz şeklinde konuştu. Gönüllere Dokunuyoruz adını verilen projenin resmi onay sürecinin ardından geçen yıl haziran ayında hayata geçirildiğini ifade eden Hikmet Sezer, ”Özellikle emek veren gönüllü öğrencilerimi canı yürekten tebrik ediyorum. Beni yalnız bırakmadılar her daim yanımda oldular. Biz gençlerimizle birlikte olduğumuz müddetçe güzel örnekler teşkil edebildiğimiz müddetçe Türkiye’nin aydınlık yarınları çok yakın. Şehitlerimize vefa borcumuzu ödemek istedik. 18 Mart'ta bu gülfidanlarını şehitlerimizin mezarlarına dikeceğiz. Projemizle yakından ilgilenen Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ teşekkür ediyorum” dedi. Ortak değerlerin hatırda tutulduğu proje kapsamında, Hz. Peygamberin hadislerinin ve güzel sözlerin yanı sıra Mustafa Kemal Atatürk, Nene Hatun, Yunus Emre, Âşık Veysel, Cahit Zarifoğlu, Akif İnan, Eren Bülbül ve Şehit Halis Demir gibi toplumun ortak değeri olan tarihi şahsiyetlerin isimleri dikilen meyve fidanlarına verildi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 22 Nisan 2024
İmsak 04:37
Güneş 06:10
Öğle 13:07
İkindi 16:53
Akşam 19:55
Yatsı 21:22
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P