banner204

banner177

banner205

banner193

MEDICANA'DA UZMAN HEKİMLER BİR ARAYA GELDİ

 Medicana Bursa Hastanesi, ortopedi ve travmatoloji alanında uzman hekimleri bir araya getirdi.

SAĞLIK 11.12.2023, 11:10 11.12.2023, 11:13
MEDICANA'DA UZMAN HEKİMLER BİR ARAYA GELDİ

 Medicana Bursa Hastanesi'nin ‘Bursa 4 K  (1 Konu 3 Konuk)’ konulu düzenlediği etkinliğe Bursa'daki ortopedi ve travmatoloji alanında uzman hekimler yoğun ilgi gösterdi. Prof. Dr. Namık Şahin'in moderatörlüğünde gerçekleştirilen programa, Eskişehir, Afyon, Çanakkale, İzmir ve Balıkesir gibi illerden katılan doktorlar yer aldı.

Bursa'da bu işe gönül vermiş sadece bu işle ilgilenen her kurumdan duayen isimlerin bir araya olduğu ortak bir konsey gerçekleştirdiklerini belirten Prof. Dr.Yüksel Özkan, "Bu vesileyle omuz artroplastisinde güncel yaklaşımlar hakkında bilgi paylaşımı ve güncel bilginin aktarımı şeklinde bir güncelleme toplantısı oldu.

Bu sayede hastaya olan hizmetlerin daha iyi bir noktaya gelmesini hedefliyoruz. Ters omuz artroplastisi konusunda uzman olan ortopedi hekimlerini, deneyimlerini paylaşmak, güncel tedavi yöntemlerini değerlendirmek ve birbirleriyle etkileşimde bulunmak amacıyla bir araya getirdik.Bu platform, alanında uzman hekimlerin bilgi ve deneyimlerini birleştirmesine olanak sağladı ve hastaların daha iyi bir tedaviye erişimini desteklemeyi hedefledik." ifadelerini kullandı.


 Medicana Bursa Hastanesi ortopedi ve travmatoloji uzmanı Doç. Dr. Gökhan Cansabuncu ise, "Bizler burada Medicana Grup olarak hastaları tartışmak, konsey oluşturmak ve onlara en iyi hizmeti bütün meslektaşlarımla devlet hastanesi, özel sektör ve üniversite birlikte sonuçlara vararak sunabilmek için bir araya geldik.

Bursa'da tabi ki yıllardır konseyler var. Ama bu kadar geniş kapsamlısı ilk defa oluyor. Çok değerli hocalarımız var onlarla birlikte bu olguları tartışacağız. Hastalar adına karar verirken hepimizin görüşünün olması başarıya giden en önemli şeydir. Ters omuz protezinde güncel yaklaşımları ele aldık. Omuz hareketlerini çalıştıran kasların onarılamayan yaralanmalarında, hastalarda olaylar sonrası omuz kireçlenmesi sonrası meydana gelen bazı eklem hareketlilikleri kısıtlanıyor. Bu da kurtarıcı cerrahi olarak ön plana çıkmaktadır. Günümüzde artık bu cerrahiyi yapmanın sıklığı artmaktadır. Günümüzde ufak travmalar sonrası özellikle yaşlı hastalarda parçalı omuz çevresi kırıklıkları meydana gelmektedir. Bu parçalı omuz kırıklıklarının öncelikle tedavisi, bazı cerrahi yaklaşımlarla kemiği bir araya getirmektir. Çok parçalı kırıklarda veya hastalarda eşlik eden tendon yaralanmalarında onarılamayacak durumlar oluyor. Bu durumda ters omuz protezi devreye girmektedir" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Mart 2024
İmsak 06:01
Güneş 07:24
Öğle 13:20
İkindi 16:32
Akşam 19:07
Yatsı 20:24
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P