banner204

banner177

banner205

banner193

EMİN ADANUR'DAN BURSASPOR'A 16 MİLYON LİRA BAĞIŞ

Bursaspor’un Hayrettin Gülgüner Başkanlığı’ndaki Yönetim Lideri Emin Adanur, Kulüp tarafından açıklanan FIFA kararı ve yapılmak istenen algı operasyonu üzerine, sosyal medya platformu Twitter’da ‘Enbiya Topal’ın oluşturduğu sohbet odasına katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

SPOR 06.10.2022, 12:27
EMİN ADANUR'DAN BURSASPOR'A 16 MİLYON LİRA BAĞIŞ

Bursaspor’un Olağanüstü Kongre kararına yönelik konuşan Emin Adanur, “Şu anki yönetimin de istifa etmemesi gerekir. Öyle bir şey gerçekleşirse bu takım yine küme düşebilir. Kongre gidilmemesini şiddetle öneriyorum. Mevcut yönetimin devam etmesi gerekiyor. Bu bizi daha büyük bir çıkmaza ve kaosa sürükleyecek. Ne kadar dinlerler bilmiyorum. Tavsiyem kesinlikle kongreye gitmesinler” açıklamasında bulundu.

‘YARDIM ETMEYE HAZIRIM’

Luka Capan, Tim Matavz, Reagy Ofosu Baah ve Namık Alaskarov’un sözleşmelerinden kaynaklı FIFA tarafından kulübe verilen cezaya değinen Adanur, şunları söyledi: “Bursaspor olarak 45 tane transfer tahtası sorununu aştık. 11 dosyasını kapattık. 4 futbolcudan böyle bir karar çıktı. Burada destek vermeye hazırım. Bursaspor kapatmak için uğraşılıyor. Bu noktada bana ‘Yardım et’ çağrısı yapılırsa, yardım etmeye hazırım. Paydaş olmaya razıyım.  Kötü konuşacak çok şey var. Bursaspor’da işler rayına oturabilir.  45 dosyanın 11 dosyası tamamen kapandı ve bunların hepsi belgeli. Dosya sayısı 34’e düştü. 45 dosyanın tamamını yayınlasınlar.”

‘ALACAĞIMIN YARISINI SİLECEĞİM’

Emin Adanur, yarından itibaren alacaklarının yarısını sileceğinin müjdesini de vererek, “Alacağımın yarısını 30 milyon kadar Buradan söz veriyorum. Yarın getirsinler imzalarım” açıklamasında bulundu.

‘GİTMEMİZ İÇİN HER ŞEYİ YAPTILAR’

Bursaspor’da göreve gelemeden önce 40 milyon TL için söz verdiğini hatırlatan Adanur, “O dönem siyasilerle konuştum. 40 milyon TL için söz verdik, ‘Tahtayı aç bunu ispatla’ dediler. Bana söz veren insanlar bana bazı şeyleri eksik yaptığımı söyledi. Ben sözümü tuttum.  Emin Adanur, 20 milyon TL verdi karşılığını göremedi, bir o kadar daha verip yine karşılığını göremedi. Gitmemiz için her şeyi yaptılar. Gitmemek için Bursaspor TV’ye çıktım. Biz gidersek futbolcu, teknik direktör gidecek, takım düşecek dedik” açıklamasında bulundu.

Emin Adanur’un açıklamasından öne çıkanlar ise şöyle;

Öncelikle düştüğümüz duruma ben de sebep olduğum için herkesten özür dilerim. Transfer yaparken hemen hemen 2 yıllık sözleşmeler yaptık. Bu hep yerli hem de yabancı oyuncular Luka Capan ben görevdeyken aylık 30 bin Euro olacak şekilde ödeme yaptık. O dönemde Euro 10 TL’den 20 TL’ye kadar çıktı. Bırakın Bursaspor’u evimizi geçindiremez hale gelmiştik. 30 bin Euro kadar bir ödeme yapamadık. Luka Capan anlayışlı bir futbolcuydu. 1 veya 2 ayın fazla bir bekleme süresi olmadığını düşündük. Biz gittikten sonraki dönemi de bizim dönemimiz gibi görüyorum. Bir alacağı kalmıştı. Luka Capan ‘157 bin Euro gibi bir alacağım var. 15 gün içinde ödeyin’ diye bir ibareyle ihbar gönderiyor.

‘HAKLI ALACAKLI KONUMA GELDİ’

Parası ödenmediği zaman futbolcu haklı alacaklı oluyor. 2 yıllık sözleşme olduğu için ve 157 bin Euro ödenmediği için CAS’a gidiyor ve 2’inci yıldaki ödemeyi de hak etmiş oldu. Reagy Ofosu Baah için de CAS’a gidilmemiş. Ofosu için 100-120 bin Euro gibi bir borç vardı. O da gönderildi ve haklı fesih düştü. Tim Matavz konusunda tongaya düştük. 1 milyon 400 bin Euro nakit istedi. 900 bin Euro deyince uygun olduğunu düşünüp aldık.

‘BEN SÖZÜMÜ TUTTUM’

Siyasilerle konuştum. 40 milyon söz verdik, tahtayı aç tahtayı bunu ispatla, bana söz veren insanlar bana bazı şeyleri eksik yaptığımı söyledi. Verdiğimiz söz 40 milyon TL idi. Ben bu sözümü tuttum. Emin Adanur, 20 milyon TL verdi karşılığını göremedi, bir o kadar daha verip yine karşılığını göremedi. Dernekleri, siyasileri gezdim. Onlar camiada bir güven eksikliği olduğunu 40 milyon TL verdiğim takdirde bir o kadar da benim vereceklerini söylediler. Biz verdiğimiz sözü tuttuk. ‘Onların verdiği sözü tutmaması’ neden sorgulanmıyor. Size bir soru soruyorum. Camia olarak 3 yıl göreve getiriyoruz. Transfer tahtası açıyoruz. O dönem ‘Sen gittiğin zaman play-off’a çıkaracaklar denildi.

‘GERÇEKLERLE GÖREVE GELDİĞİMİZLE YÜZLEŞTİK’

Biz göreve gelmeden önce transfer tahtasının 60-70 milyon olduğunu biliyorduk. Göreve geldiğimizde 160 milyon olduğunu öğrendik. Biz gerçeklerle göreve geldiğimizle yüzleştik. Eyüpspor maçında Teknik Direktör Tamer Tuna idi. 3 oyuncu vardı ve bunları satmayı planlıyorduk. 30 milyon gibi bir rakama satıp 10 milyon TL’lik bir kısmı da yönetim olarak alacaktık.

‘HEM BURSASPOR’U HEM BENİ BATIRMAK İSTEDİLER’

Ortada bir oyun vardı. Beni oradan göndermek isteyenler hem Bursaspor hem beni batırmak istediler. Beni batırmayı başaramadılar, kulübü batırdılar. Gitmemiz için her şeyi yaptılar. Gitmemek için Bursaspor TV’ye çıktım. Biz gidersek futbolcu, teknik direktör gidecek, takım düşecek dedik. Bizim bu söylediklerimizle tehdit ettiğimizi düşündüler. Ben güzel birkaç şeyden bahsetmek istiyorum. Bursaspor olarak 45 tane transfer tahtası sorununu aştık. 11 dosyasını kapattık. 4 futbolcudan böyle bir karar çıktı. Burada ben destek verme noktasında hazırım.

‘BURSASPOR’U KAPATMAK İÇİN UĞRAŞIYORLAR’

Bursaspor’u kapatmak için uğraşıyorlar. Bu noktada bana yardım et çağrısı yapılırsa ben yardım etmeye hazırım. Paydaş olmaya razıyım. Kötü konuşacak çok şey var. Bursaspor’da işler rayına oturabilir. 45 dosyanın 11 dosyası tamamen kapandı ve bunların hepsi belgeli. Dosya sayısı 34’e düştü. 45 dosyanın tamamını yayınlasınlar. 1,5-2 ay öncesine kadar olan ve vadelendirmesi yapılan oyuncuların ödemesini yaptım. Bu rakam için 186 bin Euro ödeme yaptım. Ondan öncesinde de 50-60-70 bin Euro gibi ödemeler yaptım. Ofosu 50-60 bin Euro bir ödeme yapılamamıştı. Benden sonraki dönemde de oyuncu kulüpte devam etti. Futbolcuya 5-6 bin Euro ödenerek onun FIFA’ya gitmesi engellenebilirdi. Namık Alaskarov’u, Zalazar’ı scout ekibimiz istediği için geldi. Matavz’ın gelmesi süreci benim müdahil olduğum süreçtir.

‘TAKIM YİNE KÜME DÜŞEBİLİR’

Toplamda 17 transfer yapılmış. 4-5 oyuncunun ödemesinde aksama oldu. Aksama yaşananlar ise yabancı oyunculardı. Şu anki yönetimin de istifa etmemesi gerekir. Öyle bir şey gerçekleşirse bu takım yine küme düşebilir. Kongre gidilmemesini şiddetle öneriyorum. Mevcut yönetimin devam etmesi gerekiyor. Bu bizi daha büyük bir çıkmaza ve kaosa sürükleyecek. Ne kadar dinlerler bilmiyorum. Tavsiyem kesinlikle kongreye gitmesinler.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak 06:02
Güneş 07:26
Öğle 13:20
İkindi 16:31
Akşam 19:05
Yatsı 20:23
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P