banner204

banner177

banner205

banner193

YILDIRIM MEDRESESİ YAZ OKULLARI BAŞLADI

Yıldırım Belediyesi’nin İlmi Etüdler Derneği (İLEM) paydaşlığı ile hayata geçirdiği Yıldırım Medresesi Yaz Akademisi başladı.

YILDIRIM BELEDİYESİ 19.07.2023, 15:09
YILDIRIM MEDRESESİ YAZ OKULLARI BAŞLADI

Yıldırım Bayezid Külliyesi’nde gerçekleştirilen akademinin ilk dersinde Doç. Dr. Abdülkadir Macit, Dünya Tarihi: Yapısı ve Yazımı Atölyesi’nde kavramlar konulu söyleşi gerçekleştirdi. 5 hafta olarak planlanan akademi çerçevesinde‘Türkiye Seminerleri’, ‘Kudüs Seminerleri’, ‘Dünya Tarihi: Yapısı ve Yazımı’, ‘Siyaset, Siyasallık ve Toplum’, ‘Yazarlık ve Editörlük Okulu’, ‘İslam Düşünce Atölyesi’ ile yaz boyunca vatandaşlara ücretsiz eğitimler verilecek. Akademisyen, yazar ve fikir adamlarının katkı sağlayacağı programlarla katılımcıların düşünce ufkunda yeni pencereler açılması hedefleniyor. Programlara düzenli katılan kursiyerlere eğitim sonunda sertifika verilecek.


Gönüllere dokunuyoruz
Yıldırım Belediyesi olarak, bir taraftan şehri inşa ederken öte yandan nesilleri ihya etmek için çalıştıklarını ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Tüm projelerimizi gerçekleştirirken, şehrin ana unsurunun beton binalar değil, insan olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Bu yüzden hemşehrilerimiz için gerçekleştirdiğimiz projeler bizi, kentsel dönüşüm projelerinden çok daha fazla heyecanlandırıyor. En büyük mekân insanın gönlüdür. Çünkü mekândan münezzeh olan Allah, insanın gönlünde mekân tutar. Onun için en büyük inşa gönülleri inşa etmektir. Biz de merhamet medeniyetimizi ihya edecek gönüller inşa etmek için çalışıyoruz. Bu çalışmalar çerçevesinde İLEM ile birlikte düzenlediğimiz Yaz Akademisi projesi de bu gayretimizin bir meyvesi. Yıldırım Bayezid Medresesi’nde düzenlediğimiz Yaz Akademisi’nde 5 hafta boyunca birbirinden kıymetli hocalarımızı ağırlayacağız” dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 03 Mart 2024
İmsak 06:04
Güneş 07:27
Öğle 13:21
İkindi 16:31
Akşam 19:04
Yatsı 20:22
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P