banner195

banner177

banner193

banner194

BURSA'DA BUSKİ İŞÇİLERİ İÇİN TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

 Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ’de çalışan toplam 444 kadrolu işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi, Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalandı.

BURSA'DA BUSKİ İŞÇİLERİ İÇİN TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

Heykel’deki tarihi belediye binasında düzenlenen imza töreninde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Değişen ve gelişen şartlara çalışanlarımızı ezdirmemek, kurumun da realitesini düşünerek yol almak adına önemli adımlar atıyoruz. Aslında bütün şirketlerimizle, birimlerimizle bu revizyonların hepsini gerçekleştirdik. Kadrolu işçilerimizle ilgili de süreci bugün tamamlıyoruz. Bu toplu iş sözleşmesinin geçerlilik süresi 21 ay olup, 9 aylık sürenin ilk altı ayında en düşük işçi yevmiye ücretimiz yüzde 35 oranında arttırıldı. 2023 yılı ekim ayına gelindiğinde son 3 ayda (temmuz, ağustos ve eylül) oluşan enflasyon oranları ücretlere uygulanacak. Ayrıca 2024 yılı ocak ve temmuz ayları için geriye dönük son 6 aylık enflasyona ek olarak 2’şer puan refah payı eklenecek. Kadrolu işçilerimize hayırlı olsun” dedi.


Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy da enflasyonun üzerinde bir artışla sözleşmeye imza attıklarını belirterek, yapılan düzenlemenin çalışanlar için hayırlı olmasını diledi.
Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy ve sendikanın 2 Nolu Şube Başkanı Enes Şeker arasında imzalandı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Eylül 2023
İmsak 05:27
Güneş 06:51
Öğle 12:59
İkindi 16:19
Akşam 18:58
Yatsı 20:16
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P