banner201

banner177

banner193

banner195

T-2 TRAMAY HATTI VE HANLAR BÖLGESİ İÇİN FLAŞ KARAR

Büyükşehir Meclisi Tramvay Hattı için T2 Tramvay Hattı’nın elektromekanik işlerinde kullanılmak üzere 80 milyon lira kredi kullanılmasına oyçokluğuyla karar verdi. Hanlar Bölgesi’nin kamulaştırması içinde 40 milyon lira daha kredi kullanılacak.

T-2 TRAMAY HATTI VE HANLAR BÖLGESİ İÇİN FLAŞ KARAR

Büyükşehir Belediye Meclisi, yapımı devam eden Kent Meydanı-Terminal arasında ulaşımı sağlayacak T2 Tramvay Hattı’nın elektromekanik işlerinde kullanılmak üzere 80 milyon lira kredi kullanılmasına oyçokluğuyla karar verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığında gerçekleştirilen ağustos ayı toplantısının ikinci oturumunda; Hanlar Bölgesi’ndeki Çarşıbaşı projesi için kamulaştırmada kullanılmak üzere 40 milyon lira kredi kullanılması da oyçokluğuyla onaylandı. Oturumda ayrıca, Acemler-Nilüfer istasyonu arasına yeni yapılan durağın isminin ise ‘Odunluk istasyonu’ olması oybirliğiyle kabul edildi.

GÜZELYALI PLANLARINA BİR ADIM DAHA

Öte yandan, Mudanya’ya bağlı Çağrışan ve Göynüklü mahallelerinde yaşanan imar mağduriyetini giderecek 1/5000 ölçekli Güzelyalı Nazım İmar Planı değişikliği oybirliğiyle meclisten geçti. Alınan kararla birlikte zeytin yasası nedeniyle bölgede yaşanan imar ve ruhsat sorununun çözümü için bir adım daha atılmış oldu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Aralık 2023
İmsak 06:33
Güneş 08:03
Öğle 12:59
İkindi 15:24
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P