banner204

banner177

banner205

banner193

ALFATLI: "ÖĞRETMENLERİMİZİN HAKLI TALEPLERİ, ÖNCELİKLİDİR"

24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili mesaj yayınlayan Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, “Dünya üzerinde, “başarı” ve “ilerleme” sayılabilecek her gelişme, önce annelerin, sonra öğretmenlerin eseridir.” dedi.

BURSA 24.11.2023, 12:15
ALFATLI: "ÖĞRETMENLERİMİZİN HAKLI TALEPLERİ, ÖNCELİKLİDİR"

Alfatlı, mesajında “İnsanlığın, gelecekte nasıl bir istikamette ilerleyeceğini; ülkemizin, dünya devletleri arasında hangi seviyede olacağını; öğretmenlerin, öğretmenlerimizin görevlerini, mesleklerini, gururla, başları dik, onurlu ve başarılı bir şekilde yapıp yapamadıkları; ülkenin her köşesinde, öğretmenliği, çocuklarımızın, gençlerimizin, hayalleri kurdukları bir meslek haline getirip getiremediğimiz belirleyecektir.” ifadelerini kullandı.
​Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı açıklamasında özel sektörde ve kamuda fedakarca görev yapan öğretmenlerin, sosyal ve ekonomik haklarının iyileştirilmesi gerektiğini söylerken “Özellikle özel sektörde çalışan öğretmenlerimizin, çalışma şartlarının ve ücretlerinin insanca yaşayabileceklere seviyelere getirilmesi teşvik edilmelidir. Gerekiyorsa bu konuda özel sektöre gereken destek ve teşviklerin verilmesini zaruri görmekteyiz.” dedi.
Alfatlı, “Her birini kardeşimiz bildiğimiz, acılarını her an yüreklerimizde hissettiğimiz, bölücü terör örgütü tarafından haince katledilen şehit öğretmenlerimizi, bu vesileyle, tekrar, rahmetle, minnetle anıyorum.
Evlatlarımızı, ailelerimizin, milletimizin ülkemizin istikbalini emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü’nü kutluyor; günümüzün, hepimiz için, birlikte, huzurla, mutlulukla ve sağlıkla yürüdüğümüz aydınlık bir geleceğe vesile olmasını diliyorum.” ifadeleriyle mesajını tamamladı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Mart 2024
İmsak 06:02
Güneş 07:26
Öğle 13:20
İkindi 16:31
Akşam 19:05
Yatsı 20:23
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P