banner209

banner177

banner193

Bursa Beton’dan Koronavirüse karşı örnek önlem!

Koronavirüs salgını Türkiye’de etkisi göstermeye başlamasının ardından kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi özel şirketlerde önlemlerini artırdı. Bursa Beton, girişlerde termal kamera sistemine geçerek çalışanların ve ziyaretçilerin her gün ateşini düzenli şekilde kontrol ediyor. Şirket içinde dezenfekte çalışmaları günde 2 kez yapılırken, uyarıcı afişlerle koronavirüse karşı bilgilendirme başta olmak üzere bir çok önlem alarak örnek bir çalışmaya imza attı. 

BURSA 18.03.2020, 16:36
Bursa Beton’dan Koronavirüse karşı örnek önlem!


Bursa Beton koronavirüs salgını nedeniyle güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkardı. Bursa Beton Genel Müdürü Barbaros Onulay yaptığı açıklamada,   şirket çalışanları ve ziyaretçiler başta olmak üzere toplum sağlığını korumak ve toplumsal sağlığı tehdit eden corona virüsü (COVID-19) salgını ile mücadeleye yönelik  tedbirlerin hayata geçirildiğini aktardı.

BURSA BETON’DAN ÜST DÜZEY ÖNLEM

Covid-19 salgını ile ilgili alınan tedbirleri aktaran Bursa Beton Genel Müdürü Barbaros Onulay, herkesi daha titiz olmaya davet ederken şu açıklamayı yaptı, “Genel Müdürlük birimlerinde ve tesislerde el dezenfektanı ve kolonya bulundurularak çalışanların gelen ziyaretçilerin kullanmaları için teşvik edilmiştir.  Termal kamera uygulamasına geçilerek çalışanlarımızın her gün ateşi ölçülmektedir. Kapı kolları, asansör düğmeleri, elektrik düğmeleri, merdiven tırabzanları, fotokopi makinaları vb. mikrop barındıracak alanlar günde iki kez temizlik personeli tarafından dezenfe edilmektedir.  Hastalıktan korunma için sağlık bakanlığının web sitesindeki bilgilendirme afişlerinin Genel müdürlükte ve tesislerde kullanılarak görünür yerlere asılmıştır.”

KORONAVİRÜSE KARŞI ACİL EYLEM PLANI

Koronavirüs acil eylem planı hazırlanma aşamasında olup yakın zamanda hayata geçirileceğinin de altını çizen Onulay son olarak şöyle konuştu “Şirket giriş kapılarına ve yemekhane girişine el dezenfektanları yerleştirilmiştir.  Çalışanlara iş yeri hekimimiz tarafından covid-19 eğitimleri verilmeye başlanmıştır .Kronik rahatsızlığı olup risk grubuna giren çalışanlara izin kullandırılmaktadır. Toplantı süreleri kısa tutulmaya başlanmıştır. Ortak alanlar sık sık havalandırılmaktadır.”

.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 18 Mayıs 2024
İmsak 03:53
Güneş 05:38
Öğle 13:05
İkindi 17:00
Akşam 20:22
Yatsı 22:00
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P