banner204

banner177

banner205

banner193

BURSA'DA 2 BİN ÖĞRENCİYE KIRTASİYE DESTEĞİ

Bursa Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan tarafından başlatılan projeyle 4 yıldır birinci sınıfa başlayan öğrencilere içerisinde o yıl içinde ihtiyacı olacak tüm malzemeleri barındıran çanta armağan ediliyor.

BURSA 24.08.2023, 13:41
BURSA'DA 2 BİN ÖĞRENCİYE KIRTASİYE DESTEĞİ

Bu öğretim yılında okula başlayacak 2 bin birinci sınıf öğrencisine, 28 Ağustos Pazartesi günü kırtasiye seti dağıtımı yapılacak.

14 parçadan oluşan okul çantasının içinde suluk, güzel yazı defteri, matematik ve resim defterleri, kuru boya, pastel boya, kalem kutusu, kalemler, kalemtraş, dosya, makas, suluk ve beslenme çantası bulunurken, piyasa değeri yüzlerce lirayı aşan bu malzemelerin Gemlik Belediyesi tarafından temin edilmesi vatandaşlara ekonomik olarak katkı sunuyor. Üstlerinde herhangi bir amblem veya logo bulunmayan çantalar, hem öğrenciler hem de veliler tarafından beğeni ile karşılanıyor.

Başkan Sertaslan, "Amacımız eşitliği sağlamak"

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan eğitime her zaman katkı vermeye devam ettiklerini ifade etti. Çanta dağıtımını dört yıldır sürdürdüklerini belirten Başkan Sertaslan, "Gemlik'te dört yıldır sürdürdüğümüz projemize bu yılda devam edeceğiz. Eğitim hayatına ilk kez başlayan birinci sınıf öğrencilerine içerisinde o yılda ihtiyaçları olacak malzemeleri barındıran çanta dağıtacağız. Bu yıl 2 bin öğrencimize çantalarımızı ulaştıracağız. Bu projedeki amacımız hayatlarının ilk resmi gününe öğrencilerimizin eşit ve mutlu bir şekilde başlamasıdır" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Mart 2024
İmsak 06:01
Güneş 07:24
Öğle 13:20
İkindi 16:32
Akşam 19:07
Yatsı 20:24
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P