banner165

banner156

banner114

banner177

BURSA'DAN DEPREM BÖLGESİNE DUŞ VE TUVALETLER GÖNDERİLDİ

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için hazırlanan 12 seyyar tuvalet ve duş üniteleri Bursa'dan deprem bölgesine gönderildi.

BURSA 13.02.2023, 18:03
BURSA'DAN DEPREM BÖLGESİNE DUŞ VE TUVALETLER GÖNDERİLDİ

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) öncülüğünde, deprem bölgesinde acil ihtiyaç olarak bildirilen seyyar tuvalet ve duş ünitelerinin yapımına başlandı.

İlk etapta imal edilen 12'şer seyyar tuvalet ve duş kabinleri Kahramanmaraş'a gönderilmek için Yıldırım ilçesi Samanlı Mahallesi'ndeki bir alanda toplandı.

BESOB Başkanı Fahrettin Bilgit, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, millet olarak kenetlenme zamanı olduğunu söyledi.

Destek ve katkıların, vatandaşların hayat şartları normale dönene kadar süreceğini ifade eden Bilgit, "Zaman, birilerini suçlama veya kabahatli arama zamanı değil. Zaman kenetlenme zamanı. Tıpkı bu bir haftalık sürede yaptığımız gibi. Birliğimizi ve beraberliğimizi sürdürmeliyiz. Zaman, reklamın zamanı veya sloganın zamanı değil, aksine zaman icraat zamanı." dedi.

Bilgit, toplumun her kesiminden, dünyanın her köşesinden yardımların hız kesmeden sürdüğünü aktararak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Birkaç gün içerisinde de yetkililerimizin bize gösterdiği alanda "BESOB Çadır Kenti" Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin desteğiyle kurulacak. Bugün, buraya toplanma sebebimiz ise çadır kent kampanyamız kapsamında hazırlanan, tuvalet ile duşun yer aldığı 12 kabinin tırlara yüklenmesiyle ilgili. Afet bölgesine bugün ilk grup kabinlerimizi gönderiyoruz. Devamı da gelecek. Talep olması halinde sayımızı artırabiliriz. Yeter ki yardımlarımızla oradaki hemşerilerimizin bu kıştan ve olası salgın hastalıklardan koruyabilelim. Tekrar tekrar söylüyorum, biz bu manada elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 25 Mart 2023
İmsak 05:30
Güneş 06:55
Öğle 13:15
İkindi 16:42
Akşam 19:26
Yatsı 20:45
banner109
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P