banner201

banner177

banner207

BURSA’NIN YENİ KAMP VE KARAVAN ALANI TURİZMİN GÖZDESİ OLACAK

Harmancık Belediyesi'nin "Eko Turizm Faaliyetletinin Çeşitlendirilmesi ve Yaygınlaştırılması" adına hayata geçirmek istediği, kamp ve karavan alanı projesi BEBKA'dan destek almaya hak kazandı. Harmancık Eko Turizm Sosyal Tesisleri ile turizmde büyük çıkış yakalayan Harmancık, yeni yatırımlar ile birlikte Bursa’nın turizm gelirlerine büyük katkı sağlayacak.

BURSA 09.05.2021, 17:10
BURSA’NIN YENİ KAMP VE KARAVAN ALANI TURİZMİN GÖZDESİ OLACAK

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 50 Milyon TL bütçeli 2020 Yılı Mali Destek Programlarına yapılan başvuruların değerlendirme sonuçlarını açıkladı. 2020 Yılı Mali Destek Programları kapsamında toplam 107 proje başvurusu yapıldı. Harmancık Belediyesi  "Eko Turizm Faaliyetletinin Çeşitlendirilmesi ve Yaygınlaştırılması" projesi ile Uluslararası standartlara sahip kamp ve karavan alanını ilçesine uygulayacak.

PROJE GÖRSELLERİ 

PROJENİN YAPILACAĞI ALAN

“ULUSAL VE ULUSLARARASI KRİTERLERE GÖRE YAPILACAK”

Belediye Başkanı Yılmaz Ataş açıklamasında, “Projeyi mevcut eko turizm alanında, yüzme havuzu, millet bahçesi ve basketbol sahalarının olduğu alana 1 yıl içerisinde kazandırmış olacağız. İlçemiz ulaşım anlamında Bursa, Balıkesir ve Kütahya illerinin kesişim noktasından olmasından dolayı kamp ve karavan turizmine ilgili duyan misafirlerimizi ağırlamak bizleri mutlu edecek. Desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş başta olmak üzere, BEBKA Genel Sekreteri Sayın Doç.Dr. Zeki Durak’a ve Yönetim Kuruluna, Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu yönetimine şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. İlçemize ve Bölgemize hayırlı uğurlu olsun" dedi. Türkiye Kamp ve Karavan Federasyonu projenin iştirakçisi konumunda yer alırken örnek olarak gösterilecek kamp alanı Ulusal ve Uluslararası kriterlere göre yapılacak. Kamp ve karavan alanının başta bölge olmak üzere Bursa turizmine büyük katkı sağlaması bekleniyor. Proje ile ile ilgili görüş ve önerilerin çok değerli olduğunu da aktaran Başkan Ataş; “Kamp, karavan meraklıları, dernekler, ilgililer taleplerini bizlere iletebilirler. Görüş ve öneriler için bizler ile irtibata geçmelerini istiyoruz.” dedi

HARMANCIK TURİZMDE GÖZDE NOKTA OLDU

Büyükşehir Belediyesi, salgın sonrası daha da önem kazanan eko-turizmden daha fazla pay alabilmek amacıyla Harmancık ilçesindeki tesislerin kapasitesini geçtiğimiz aylarda arttırdı. BEBKA’dan 2015 yılında sağlanan 1,5 milyon TL’lik hibe ile Harmancık Belediyesi tarafından yaptırılan 3,5 milyon TL bütçeli Eko Turizm Sosyal Tesisleri bünyesinde 14 adet bungalov ev, 250 metrekare restoran, macera parkı, paintball, dağ bisikletleri, yürüyüş parkurları ve ATV gezi motorları aktivite alanları bulunuyor.Harmancık Belediyesi Eko Turizm Sosyal Tesisleri bünyesine 350 metrekare taban alanına sahip toplamda 900 metrekare alanlı konferans salonu binası kazandırıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin ilave 3 milyon liralık yatırımıyla aynı alana 3 adet 35 metrekarelik ve 3 adet 45 metrekarelik 2 katlı bungalov ahşap ev, 1 adet çamaşırhane ile 1 adet umumi tuvalet yapıldı. Başkan Yılmaz Ataş, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a katkılarından dolayı teşekkürlerini sundu.

Yorumlar (1)
İSMAİL KAYA 3 yıl önce
Bayıldım bu projeye...bitmesini sabırsızlıkla bekleyeceğim. Kamp yapmak için bende varım.
Namaz Vakti 23 Nisan 2024
İmsak 04:34
Güneş 06:07
Öğle 13:07
İkindi 16:53
Akşam 19:57
Yatsı 21:24
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P