banner165

banner156

banner114

banner177

“DEPREMİN AFETE DÖNÜŞMEMESİ İÇİN YAPI DENETİM ŞART”

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şubesi Başkanı Esra İnhanlı, “1-7 Mart Deprem Haftası”na ilişkin yaptığı açıklamada, “depremlerin afete dönüşmemesi için gereken mücadeleyi hep birlikte vermeye mesleğimize ve ülkemize  olan görevimizi yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

BURSA 04.03.2022, 14:52
“DEPREMİN AFETE DÖNÜŞMEMESİ İÇİN YAPI DENETİM ŞART”

   Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Esra İnhanlı, “1-7 Mart Deprem Haftası”na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin deprem kuşağında yer aldığına vurgu yapan Esra İnhanlı, “Bir doğa olayı olan depremin afete dönüşmemesi için yapıların ‘Deprem Yönetmeliklerine’ uygun olarak tasarlanması ve uygulama sağlanması çok önemlidir. Bu bağlamda planlama, kentleşme, tasarım uygulama ve yapı denetim sisteminin sağlıklı bir şekilde işlemesi için bizlere de çok büyük görevler düşmektedir. Özellikle mevcut yapılar gereken risk analizlerinin yapılması ve sonucunda yapının durumuna göre güçlendirme veya dönüşüm noktasında önlemler alınması da bir zorunluluktur” dedi.

“Denetim mekanizmasının doğru çalışması güvenli yapıların üretilmesini sağlayacaktır” diyen Esra İnhanlı, “Son 15-20 yılda yaşanan depremlerde yapılan tespitler göstermiştir ki "Denetimli binalarda hasar oluşmamıştır."  Yapı denetim firmaları, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın talebi ve güveni üzerine, son yaşanan depremlerde hasar tespitlerinde sahadaki yerini almış ve bu konuda da desteğini vermiştir. Güvenli binaların tasarlanması ve uygulanmasında en önemli aktörlerden biri olan ‘yapı denetim sistemi’ ve uygulayıcıları olarak depremlerin afete dönüşmemesi için gereken mücadeleyi hep birlikte vermeye, mesleğimize ve ülkemize olan görevimizi yerine getirmeye devam edeceği” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 25 Mart 2023
İmsak 05:30
Güneş 06:55
Öğle 13:15
İkindi 16:42
Akşam 19:26
Yatsı 20:45
banner109
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P