banner165

banner156

banner114

banner177

EKREM ALFATLI: "KADINLARA YÖNELİK SUÇLAR ENGELLENMELİ"

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, “Dünya Kadınlar Günü’nü, ülkemizde ve tüm dünyada ,kadınlara yönelik işlenen suçların engellenememesinden dolayı duyduğumuz üzüntü ve utancın gölgesinde kutluyoruz. Öncelikle ve acilen, bu meseleyle yüzleşmek, milletçe, el ele, bütün imkanlarımızı kullanarak, iş birliği yapmak ve çözümler bulmak mecburiyetindeyiz.”dedi.

BURSA 08.03.2022, 12:32 08.03.2022, 12:38
EKREM ALFATLI: "KADINLARA YÖNELİK SUÇLAR ENGELLENMELİ"

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, “Dünya Kadınlar Günü’nü, ülkemizde ve tüm dünyada ,kadınlara yönelik işlenen suçların engellenememesinden dolayı duyduğumuz üzüntü ve utancın gölgesinde kutluyoruz. Alfatlı: “Konunun, milletimizin öncelikli meselelerinden biri haline geldiğini; devletin, eğitim, sağlık, güvenlik ve adalet kurumları başta olmak üzere, tüm gücüyle hızlı ve kapsamlı bir çalışma yapması zaruretini; bu vesileyle tekraren ve önemle ifade etmek istiyorum. Hemen her gün çeşitli vesilelerle karşılaştığımız başta “kadına şiddet”olmak üzere insana ve canlılara şiddet olaylarının, milletimizin vicdanında kanayan bir yara olmasının yanında, bahse konu olan suçların engellenmesi, bu dönemde, halkımızın, devletimizden en büyük beklentilerinden biri olarak ayrıca dikkat çekiyor. Kadın, kutsal saydığımız, insanlığın ortak değerlerinin korunması ve yükseltilmesi açısından, “anne” “eş” ve “ilk öğretmen” olmaları nedeniyle çok önemli ve değerli bir konumda yer alır. Bir toplumun, inanç, ahlak, huzur ve gelişmişlik düzeyleri, bu nedenle, o toplumda kadına verilen önemle ve değerle doğrudan ilişkilidir.
Mutlu, huzurlu, güvenli bir ülke ve millet olma yolunda, yarınlara hazırlanırken, yarınları planlarken, problemlerimize çözüm ararken, göz önünde bulundurmamız gereken en önemli hususlardan biri, eğitimde, meslek edinmede, iş hayatında, kamusal alanda, devlette, siyasette ve sosyal alanda ayrımcılıkla mücadele etmek olmalıdır. Şiddet mağduru olan, hayatlarını kaybeden kadınlarımıza, kızlarımıza rahmet diliyorum. Tüm dünyada yaşanan savaşların en büyük mağdurları , önce çocuklarımız ,kadınlarımız ve yaşlılarımız olmuştur. Kadınlarımızın, şiddetle ve ayrımcılıkla mücadelelerinde, yanlarında ve destekçileri olduğumuzu inanç ve kararlılıkla tekrar hatırlatıyor, bu hassasiyetleri taşıdığımız sürece yarınlara umutla bakabileceğimiz inancıyla, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyor, sağlıklı ve savaşların olmadığı güzel ve huzurlu günler diliyorum .dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Mart 2023
İmsak 05:21
Güneş 06:47
Öğle 13:14
İkindi 16:45
Akşam 19:31
Yatsı 20:51
banner109
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P