banner204

banner177

banner193

banner195

ERDOĞAN İMZALADI, BURSA'YA ATANDILAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile birçok kaymakam ve vali yardımcısı da yeni görev yerlerine atandı. Öte yandan Bursa'da da bazı ilçelerin kaymakamları değişirken, Bursa Vali yardımcıları da yeni görevlere atandı.

BURSA 24.08.2023, 09:40
ERDOĞAN İMZALADI, BURSA'YA ATANDILAR

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, 42 ilin jandarma komutanlıklarına atamalar yapılırken, birçok kaymakam ve vali yardımcısının da görev yerleri değişti.

Öte yandan aralarında Bursa'nın da yer aldığı birçok ilçenin kaymakamlarının görev yeri değişti.

İŞTE BURSA'DA DEĞİŞEN İSİMLER

Bursa Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Ankara Yenimahalle Kaymakamı olarak

Bursa Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, İstanbul Esenler Kaymakamı olarak

Bursa Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse, Antalya Konyaaltı Kaymakamı olarak

Orhaneli Kaymakamı Mehmet Naim Akgül Kahramanmaraş Afşin Kaymakamı olarak,

Ankara Yenimahalle Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Bursa Karacabey Kaymakamı olarak

Edirne Vali Yardımcısı Zafer karamehmetoğlu, Bursa Orhangazi Kaymakamı olarak

Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Bursa Nilüfer Kaymakamı olarak

Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Gündoğan, Konya Valiği Yardımcısı olarak,

Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Özsoy, Çanakkale Valiği Yardımcısı olarak atandı.

Orhangazi'ye Edirne Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu,  Orhaneli'ye Kars Vali Yardımcısı Muhammed Furkan Tuna, Yenişehir'e ise Kütahya Vali Yardımcısı Mustafa Güney'in ataması yapıldı.

İÇİŞLERİ'DEN ÇOK SAYIDA ATAMA

İçişleri Bakanlığı görevine Süleyman Soylu'nun ardından Ali Yerlikaya'nın getirilmesiyle bürokrasideki değişim hız kesmeden devam ediyor. Ağustos başından itibaren yayımlanan emniyet ve valiler kararnamesi ile TSK atamalarını bu kez kaymakam, vali yardımcıları ve bürokratların da olduğu yüzlerce listelik atama takip etti.

491 İSMİN YERİ DEĞİŞTİ 255 KAYMAKAM ATANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 24 Ağustos gece yarısı yayımlanan atama kararıyla; 491 ismin görev yerleri değiştirildi, 255 kaymakamın ataması yapıldı. Kararla, Ankara'da 6 vali yardımcısı ve 9 kaymakam, İstanbul'da 6 vali yardımcısı ve 14 kaymakam, İzmir'de 5 vali yardımcısı ve 5 kaymakamın ataması yapıldı. 

İŞTE ATAMA KARARLARININ TAMAMI

Atamalar arasında kamuoyunda gündeme gelmiş isimler de yer alıyor. Onlardan biri de dönemin İlçe Emniyet Müdürü'nün guletini Vali'ye bildirmesiyle gündeme gelen Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy. Muğla'da emniyet müdürünün merkeze çekilmesi ve vali değişiminin ardından bu kez Marmaris Kaymakamı Ersoy'un da görev yeri değiştirilerek Kocaeli Valisi olarak atandı.

Ankara ve İstanbul Vali Yardımcıları ile kaymakamlıklarda da değişikliğe gidilen kararda, deprem bölgesindeki kaymakam ve vali yardımcılarının da görev yerleri değiştirildi. Hatay Vali Yardımcılığı yaptığı dönemde, Defne Parkı'ndaki gönüllülerin depremzedelere yardım etmesini engellemesi ve konforlu konteynerde yaşamasıyla gündem olan Harun Kaya da Ankara Vali Yardımcılığı'na atandı.

TEFTİŞ KURULUNA 26 İSİM ATANDI

Kararnamede 11'i kaymakam olmak üzere, 26 isim de Teftiş Kurulu Başkanlığı Mülkiye Müfettişi olarak atandı.

Erdoğan'ın imzasıyla ağustos ayında yayımlanan kararnamelerle Muğla Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu'nun merkeze çekilmesi ve Muğla Valisi Oktay Tavlı'nın Samsun Valisi olarak atanmasının ardından Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Ersoy'un da 24 Ağustos kararnamesiyle ataması yapıldı. Kaymakam Ersoy Kocaeli Valisi olarak atanırken, yerine Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Nurullah Kaya atandı.

DEPREM BÖLGESİNDEKİ ATAMALAR

Kararnamede, 6 Şubat depremlerinin etkisi altına aldığı Kahramanmaraş, Hatay, Adana, Osmaniye ve Malatya gibi illerin de vali yardımcıları ve kaymakamlarında değişimler oldu. Atamalar, Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 2 ve 3. maddelerine dayanarak yapıldığı için bazı isimler yeniden aynı görevlerine atandı.

Bunlardan Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu Manisa Vali Yardımcısı olarak yeniden aynı göreve atandı. Kahramanmaraş Pazarcık Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı ise Şanlıurfa Eyyübiye Kaymakamı olarak atanırken, yerine Savur Kaymakamı Muhammed Kaya atandı. 

Hakkari Şemdinli Kaymakamı Batuhan Taşgın Kahramanmaraş Vali Yardımcısı olarak aynı göreve atandı. Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Fatih Damatlar ise Bolu Vali Yardımcısı olarak aynı göreve atandı. 

Hatay Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş Bartın Vali Yardımcılığında aynı göreve atanırken atanırken, Hatay'ın Defne ilçesi kaymakamlığına Datça Kaymakamı Mesut Çoban atandı. Hatay Defne Kaymakamı Kadir Okatan ise Mersin Vali Yardımcısı olarak aynı göreve atandı. 

Kararnamede, Hatay Vali Yardımcısı Harun Kaya Ankara Vali Yardımcısı olarak atandı. Hatay Vali Yardımcısı Kaya'nın, depremden hemen sonra binlerce kişi barınma krizi yaşanırken bir iş insanına ait olan, gözlerden uzak bir bahçede kurulu konteynerde kaldığı ortaya çıkmıştı.

Hatay'da depremzedelere yardım eden gönüllüleri parktan çıkarmak için yaptığı girişimle gündem olan Kaya, Defne Parkı'nda kalanlara, "Siz kendi kafanıza göre gelmişsiniz. Buraya Kızılay gelecek. Buradan çıkın" demişti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak 06:18
Güneş 07:42
Öğle 13:22
İkindi 16:23
Akşam 18:53
Yatsı 20:11
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P