banner204

banner177

banner193

banner195

HAYAT HASTANESİ’NDEN HEMŞİRELERİNE LİDERLİK EĞİTİMİ

Özel Hayat Hastanesi Yönetimi, sorumlu hemşirelerinin mesleki gelişimine katkı sağlamak ve ekip üyelerinin kendi arasındaki iletişiminin güçlendirilmesi için “Liderlik ve Örgütlenme Eğitimi" programı organize etti.

BURSA 08.09.2021, 09:48
HAYAT HASTANESİ’NDEN HEMŞİRELERİNE LİDERLİK EĞİTİMİ

 2 gün süren eğitim programına Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  ve Başhekimi Dr. Fatih Özkul, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Betül Kabalar,Türkiye Educon Center ve KKTC Educon Center Direktörü Marziye İlhan ve çok sayıda sorumlu hemşire katıldı Eğitim programının açılışında katılan ve sorumlu hemşirelerle bir araya gelen Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Başhekimi Dr. Fatih Özkul, sağlık hizmetini veren en önemli unsurlardan birinin hemşireler olduğunun altını çizdi. Hastane içinde de sürekli eğitimlerinin devam ettiğini belirten Başhekim Dr. Fatih Özkul sözlerini şöyle sürdürdü, “Hemşirelerimizin sürekli olarak kendilerini yenileyerek geliştirmeleri için çeşitli eğitim programları organize ediyoruz. Ekiplerimizin mesleki eğitimlerine katkı sağlamak çerçevesinde Marziye İlhan ile sorumlu hemşirelerimizi buluşturduk. Ekiplerimizi daha yukarılara taşımak için bir arayış içindeyiz. 22 kişiden oluşan sorumlu arkadaşlarımıza yönelik 2 günlük bir eğitim programı düzenledik. Eğitimimizin amacı hizmetin daha kaliteli daha bilinçli ve de arkadaşlarımızın bakış açısını da genişleterek en iyi seviyeye taşımak. Çalışmalarımızda iyi ve başarılıyız ama her geçen gün daha ötesini, daha iyisini arıyoruz. Daha güzel hizmeti nasıl veririz arayışlarımız hiç bitmiyor. Odağımızda hep daha eğitimli nitelikli ekipler var” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 “EKİP LİDERİ ÇİFT YÖNLÜ İLETİŞİM KURMALI”

 

Program süresince sorumlu hemşirelere liderlik ve ekip yönetimi ile örgütlen başta olmak üzere çeşitli konularda bilgi veren Türkiye Educon Center ve KKTC Educon Center Direktörü Marziye İlhan da, “Hemşirelerin ekip arkadaşlarının kişisel özelliklerin iyi tanıması lazım. Bu yönde hareket ederek görevlendirmeleri yapması oluşabilecek krizlere karşı önlem niteliğindedir. Bu nedenle ekip arkadaşlarınızla aranızdaki iletişim çok yönlü ve kuvvetli olmalı. Hastane ortamında siz yönetici pozisyonunda olanlar rol model konumundasınız. Her zaman çift yönlü bir iletişim modeli benimsemeli karşınızdakini dikkatle dinlemelisiniz. Sürekli kendinizi geliştirmelisiniz çünkü siz karşı tarafa güven vermelisiniz. Stresle baş edebilmek için önemli unsur strese neden olan faktörleri belirlemektir. Stres bilmemekten kaynaklanır, önce yetkinliğinizi sorgulayarak eksik taraflarınızı tespit etmeli ve onların giderilmesi için gerekli eğitimleri almalısınız” ifadelerini kullandı. 2 gün süren eğitim programını değerlendiren Başhemşire Gülşen Tutarlı da kişisel gelişimleri için destek olan ve eğitmen Marziye İlhan’ı hemşirelerle buluşturan Hastane Yönetimine teşekkür ederek şöyle konuştu, “Liderlik kavramını kendi vizyonunu empoze etmek yerine kendi liderlik inancını ilham aracı olarak görüp ekip ile ortak vizyon geliştirebilmeyi bize sağlayan, dolu dolu geçen iki günlük eğitimimiz için Mazi İlhan’a ve desteklerini esirgemeyen değerli hastane yönetimimize çok teşekkür ederim.”  

 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak 06:17
Güneş 07:40
Öğle 13:22
İkindi 16:24
Akşam 18:54
Yatsı 20:12
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P