banner201

banner177

banner193

banner195

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE DESTEK GENİŞLETİLİYOR

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti’nin aile hayatını ve sosyal yaşamı desteklemek, geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği Türkiye Aile Destek Programı’na koruyucu, önleyici sosyal yardım kalkanı bileşimi eklenerek sosyal yardımların genişletildiğini belirtti.

BURSA 11.01.2023, 15:33
İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE DESTEK GENİŞLETİLİYOR

Gürkan, geleceğe güvenle bakan bireylerden oluşan, refah üreten, hayatın her alanında refahı adil bir şekilde paylaşan bir Türkiye hedefiyle sosyal yardım programlarının çeşitlendirildiğini ifade etti.
Gürkan, “Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleri, Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık'ın talimatları ve Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün katılımı ile toplumun tümünü kapsayan katılımcı, bütünleştirici ve arz odaklı sosyal yardım anlayışıyla sosyal yardım anlayışımız genişletiliyor” dedi.
Türkiye Aile Destek Program’ının içeriği genişletilerek, programın 3. fazının hayata geçirilmesi için çalışmaların hızlandırıldığını belirten Gürkan şunları söyledi:
“Çalışma ile yoksulluk sınırına yakın olan ve destek sağlanmadığı takdirde yoksulluk seviyesine düşecek olan hanelerde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin üçte biri ile üçte ikisi seviyelerinde kalan ailelerimiz de programa dahil ediliyor. Hayatın her alanındaki refahın her kesimden vatandaşımıza ulaşması için gerekli tüm çalışmalar aralıksız yürütülüyor. İhtiyaç duyulan her alanda devletimiz ve hükümetimiz ihtiyaç sahibi her bir vatandaşımıza şefkatli elini uzatmaya devam edecektir. Bu vesile ile her zaman hizmet anlayışının merkezine aziz milletimizi koyan Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çalışmaya imza atan Bakanımız Sayın Derya Yanık’a ve tüm ilgili kurum yetkililerine teşekkür ediyorum.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:34
Güneş 08:04
Öğle 12:59
İkindi 15:24
Akşam 17:45
Yatsı 19:09
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P