banner204

banner177

banner205

banner193

KEBAPÇI İSKENDER'İ DOLANDIRAN ÇALIŞANLARIN CEZASI BELLİ OLDU

Bursa'da 156 yıldır faaliyet gösteren kebapçı işletmesini, yaklaşık 5 yılda 5 milyon liradan fazla zarara uğrattıkları iddiasıyla yargılanan 12 sanığa, 3 yıl 9 ay ile 6 yıl 3 ay arasında değişen hapis cezaları verildi.

BURSA 20.06.2023, 09:04
KEBAPÇI İSKENDER'İ DOLANDIRAN ÇALIŞANLARIN CEZASI BELLİ OLDU

Bursa'nın ünlü kebapçısında yaşanan dolandırıcılık olayının duruşması bugün görüldü. Bursa 36. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada firma adına katılan 4. kuşak temsilcisi Oğuzhan İskenderoğlu şikayetlerinin devam ettiğini belirtti.

3 yıl 9 ay ile 6 yıl 3 ay arasında değişen hapis cezaları verildi
Duruşmaya katılan avukat beyanlarının ardından kararını açıklayan mahkeme hakimi, sanık İrfan Y., Mehmet K., Fuat A. ve Orhan K.'yi "Hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma" suçunu birden fazla kez işledikleri gerekçesiyle 6 yıl 3'er ay hapis ve 45 biner lira adli para cezası, Ercan Ç., Göksel G., Kadir K., Mahmut Esat Ç., Mustafa K. ve Özgür G.'yi de aynı suçtan 5'er yıl hapis ve 30 biner lira adli para cezasına çarptırdı. Sanıklar Emel Ç. ile İsmail Y. hakkında da "Hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma" suçunu birden fazla kez işledikleri gerekçesiyle 3 yıl 9 ay hapis ve 22 bin 500'er lira para cezasına hükmetti. Ayrıca hakim, bazı sanıklar için yurt dışına çıkış yasağı konulmasına hükmetti.“Türk adaletine güvenim sonsuz”
Manevi zararın maddi zarardan çok daha fazla olduğunu ifade eden Oğuzhan İskenderoğlu, "Rakamlar konuşuluyor, bir de bunun manevi tarafı var. Biz 156 yıllık bir işletmeyiz. Burada dururken, şu konuşmayı yaparken bile utandığımı bilmenizi istiyorum çünkü bu işletme benim değil. Babamın da değil, babamın babasının, dedesinin, büyükbabasının. Burada bu durumda olmak ve bu böyle bir sebepten dolayı kamera karşısında olmak çok üzücü bir şey. Demek istediğim inşallah adalet yerini bulur. Fazla da yorum yapmak istemiyorum çünkü devam eden süreç var. Türk adaletine, hukukuna güvenimiz sonsuz" şeklinde konuştu.

“Biz paranın peşinde değiliz, umurumuzda bile değil”
Süreci avukatları ile değerlendireceğini belirten İskenderoğlu, "Önümüze bakmaktan başka çaremiz yok. Önümüze bakacağız. İşimizi yapmaya, daha iyi yapmaya devam edeceğiz. En önemli olay o. Rakamlar konuşuluyor. Biz paranın peşinde falan hiç değiliz, umurumuzda bile değil. Önemli olan adaletin yerini bulması çünkü paradan daha kıymetli bir şey var o da zaman. Bu yapılan hırsızlık süreci bizi çok geriye itmiş. Önemli olan o kaybedilen zamanın, o haksızlığın yerini bulması" dedi.

Yorumlar (1)
Fenerbahçe 9 ay önce
O kasada duran yaşlı adam çok iticiydi ben işveren olsam vermezdim o adama kasa masa
Namaz Vakti 02 Mart 2024
İmsak 06:05
Güneş 07:29
Öğle 13:21
İkindi 16:30
Akşam 19:03
Yatsı 20:21
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P