banner204

banner177

banner193

banner195

KÖFTECİ YUSUF DAVASINDA, SEDAT PEKER ŞÜPHELİ OLDU

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, "Köfteci Yusuf"un işyerlerine "çökmekle" suçlanan ve Sedat Peker'le bağlantılı olduğu öne sürülen sanıkların davası devam ederken, yaptığı açıklamalardan sonra Sedat Peker de bu davanın ek iddianame ile 'şüphelisi' oldu." dedi.

BURSA 07.06.2021, 11:37 07.06.2021, 11:49
KÖFTECİ YUSUF DAVASINDA, SEDAT PEKER ŞÜPHELİ OLDU

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, ""Köfteci Yusuf"un işyerlerine "çökmekle" suçlanan ve Sedat Peker'le bağlantılı olduğu öne sürülen sanıkların davası devam ederken, yaptığı açıklamalardan sonra Sedat Peker de bu davanın ek iddianame ile 'şüphelisi' oldu." dedi. Öztürk "Peker'in çetenin önde gelen ismi olduğu öne sürülen Erhan Kılıç'la telefonla yaptığı konuşma iddianamede önemli kanıt olarak yer aldı." ifadelerini kullandı. Öztürk'ün bugünkü "İşte Sedat Peker iddianamesi" başlıklı yazısı şöyle: "Köfteci Yusuf" lokantalar zincirinin sahibi Yusuf Akkaş'a, Afyonkarahisar'da bulunan et entegre tesislerini değerinin üzerinde satmak isteyen ve organize bir biçimde hareket ettiği öne sürülen 18 sanık hakkında dava devam ederken, Peker'in adı ilk iddianamede geçmesine rağmen şüpheliler arasında yer almıyordu.

DAVANIN ŞÜPHELİLERİ

İçişleri Bakanı'nın açıklamalarından sonra Bursa Cumhuriyet Savcılığı, Peker hakkında "Yakalama" ve "Kırmızı Bülten" çıkarılmasını da talep etti. İddianamede Peker, "varsayılan suç örgütlerini oluşturdukları korkutucu güçten yararlanılarak yağma, suç işlemek amacıyla örgüt kurmakla" suçlanıyor.

İddianamede Erhan Kılıç, Ahmet Akabey, Mehmet Sağlam, İbrahim Akmanlar, Mehmet Aydın, Cüneyt Günal, Ahmet Özbek, Cengiz Var, Reşat Çohadar, Mehmet Ali El, Remzi Yılmaz, Semih Çetinbaş, Tuncay Yazıcı, Köfteci Yusuf Akkaş'a karşı gerçekleştirdikleri nitelikli yağma eylemi ile yine şüpheliler Furkan Parmaksız, Hakan Koç, İsmail Gül, Kürşat Erkut, Suat Şen de ise silahlı örgüt üyesi olmakla suçlanıyor. Yargılama sonucuna kadar bu onların suçlu olduğu anlamına gelmez.

BU KONUŞMA, ÖNEMLİ KANIT

Bursa 5 Ağır Ceza Mahkemesi'nin 2020/316 E. sayılı dosyasından kamu davası devam ederken şüphelilerin el konulan telefonları incelendi. Şüpheli Erhan Kılıç'a ait telefon incelendi. Bir videoda Erhan Kılıç ile Sedat Peker'in yaptığı konuşmanın, üçüncü bir kişi terafından kayda alındığı anlaşıldı. Görüntüde Ahmet Özbek de bulunuyor. Erhan Kılıç ile Peker arasında, iddianamede yer alan bilgilere göre şu konuşma geçiyor:

-Erhan Kılıç: Reisim telefon geldi sanırım.

-Sedat Peker: Yoo kesildi.

- Heee, kesildi.

-Kardeş dediğim gibi bu şekilde iletirsin, bi de Ahmet Bey'e söylersin, Bursa'da işadamlarından böyle Ahmet Bey'e söylersin kulağı böyle açık olsun, orda sıkıntıya uğrama ihtimali olan işadamları olursa onlarla bizi şey yapsın tanıştırsın, bizim kimsenin parasında pulunda gözümüz yok, yardımcı oluruz.

- Tabi ki

- Söylersin sen.

- Reisim yarın ben Silivri'den sonra Bursa'ya geçiyorum. Bursa'da işlerimiz var. Bir dostla beni tanıştıracaklar, sağlam bir arkadaşımız.

-Böyle milletin ayağından vurup 10 milyon 15 milyon lira gibi ciddi paralar alınıyor, yani bu tip şeyler mesela uğrama ihtimali olan kendini sıkıntıda hisseden dostlar bizimle tanıştıklarında böyle bir şeyin olmayacağı..

- Koruma altına. Anladım Reisim anladım reisim.

- Tamam mı dostum?

- Reisim artı şunu da söylemek istiyorum. Yusuf Bey'den (Köfteci Yusuf) talep geldi, tekrar görüşmek istiyorlar bilginiz olsun. Sizi de orada görüntülü arayacağım zaten.

- Tamam

- Reisim Karadağ'a daveti Yusuf Bey'e siz yaparsınız.

- Tamam, inşallah yarın güzel bir şey olur.

- Reisim bu hafta yüzde yüz hayırlı haber alıyoruz Allahın izniyle. Hiç merak etmeyin bu hafta tapuyu yapmak üzereyiz diye düşünüyorum.

- Tamam.

- Reisim ellerinden öpüyorum, saygılarımla, hürmetlerimle.

HEPSİ AYAĞA KALKTI

İddianamede, şüpheli Sedat Peker'in örgüt yöneticisi şüphelilerden Erhan Kılıç ve Ahmet Akabey'e, Köfteci Yusuf'a karşı gerçekleşen nitelikli yağma eylemine ilişkin talimat verdiği belirtiliyor ve şöyle deniliyor:

"Erhan Kılıç'ın, Yusuf Akkaş'la işyerinin güvenlik kameralarına da yansıyan Sedat Peker'le görüntülü görüşmeyi planladı. Şüpheli Sedat Peker'i aradıkları görüşme esnasında tamamının ayağa kalkarak Yusuf Akkaş üzerinde örgütün korkutucu gücünü daha çok hissettirmek, daha sonra ilerleyen süreçte müştekiden istediklerini kolay şekilde elde edebilmeyi amaçladıkları anlaşılmıştır. Erhan Kılıç ın görüşme sırasında bahsettiği tapu işinin Müşteki Yusuf Akkaş'a zorla satmaya çalıştıkları tesise ilişkin olduğu bu konuda Sedat Peker'e bilgi verdiği tespit edilmiştir. Telefon tapelerinde, zorla satmaya çalıştıkları tesisin Köfteci Yusuf tarafından alınmaması üzerine şüpheli Sedat Peker'in kızdığı, sonuçlarının ağır olacağının belirtildiği, tapu devrinin gerçekleşmemesi üzerinde Sedat Peker'in daha önce Yusuf Akkaş'a hediye ettiği tespihi geri istettiği, verilmesi üzerine de Sedat Peker'in Yusuf Akkaş'a kızdığının belirtilerek barışma adı altında para istedikleri tespit edilmiştir."

KIRMIZI BÜLTEN

Sedat Peker, birilerinin uyarısı üzerine 30 Kasım 2019 tarihinde yasal yollardan yurtdışına çıktı. Yaptığı açıklamalardan sonra Peker hakkında Bursa 2. Sulh Ceza Hakimliği'nin 15 Mayıs 2021 tarih ve 2021/2970 sayılı kararıyla "yakalama emri" çıkarıldı. Peker'in uluslararası yakalama ve tevkif müzekkeresi niteliğinde olan "Kırmızı Bülten"le aranması ve yakalandığında iadesini öngören talepname düzenlendi. 21 Mayıs 2021 tarihli iddianame kapsamında, Peker'in henüz ifadesinin de alınmadığını belirtelim.

Yorumlar (1)
Gozde 2 yıl önce
Size minnettarım öncelikle Yusuf bey iyi bir iş adamsınız yalnız ca sizi temsil eden müdürün Abdullah bey ve Merve Abdul melik sebebdiz yere insanlar çıkardılar işten şimdi elaman arıyorsunuz sizin işinizi bilen peri çıkardınız neden bilir misiniz kadınlara sarkıntılık yapanları tez pıt edilmesin diye Hacer denizi Huriye yorgunu Nermin haolani. Melek celebiyi harcadılar haberin olsun Hacer deniz yadinin gere günde fazla çalışır çalışkan ve koruyucudur Ahmet şefi gözüyle takip etti diyezitlandi çünkü oraya getirdiği kadının peşindeydi Hacer ablaya çok baskive haharette bulunduğuna rağmen Hacer denizi zıt aldı Esra toluyu koruyordu diye iftira atarak işten çıkardı Merve önüm hakkini vermedi şimdi çok mağdur tekrar işe girmek zorunda atıyor işten çıkınca. Bile sizinle çalışmak isteyenleri gönderiyor size kırgın değil umre parasını harcamak zorunda kaldı yanlış hesaplanan tazminatını bile Abdullah beyle Merve kik beş gün sonra ara bulucu dan aldı genelde ise dönmek istiyor işini çocuğu gibi görüyordu haksızlık var haberiniz olsun saygilar
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak 06:11
Güneş 07:35
Öğle 13:22
İkindi 16:27
Akşam 18:59
Yatsı 20:17
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P