banner195

banner177

banner193

banner194

MEDİCANA BURSA HASTANESİ SAĞLIK İÇİN SÖYLÜYOR

Sağlık çalışanlarından oluşan Medicana Bursa Hastanesi Türk Sanat Müziği Korosu'nun 'Medicana Bursa Hastanesi Sağlık İçin Söylüyor' konserine sanatseverler büyük ilgi gösterdi. 

BURSA 02.06.2023, 14:01
MEDİCANA BURSA HASTANESİ SAĞLIK İÇİN SÖYLÜYOR

  Spor ve sanatla ilgili birçok projenin öncüsü olan Medicana Bursa Hastanesi, yılın güzelliklerini anmak ve yazın ritmini yakalamak için Türk Sanat Müziği korosu ile Bursalıların önüne çıktı. Doktorlardan hemşirelere, sekreterlerden yardımcı sağlık personellerine kadar çeşitli alanlarda görev yapan çalışanların bir araya gelip oluşturduğu koro, sergiledikleri performans ile sanat alanında da başarılı olduklarını gösterdi.,

BAOB Oditoryumu'nda gerçekleşen konsere, Hastane Genel Müdürü Dr. Remzi Karşı, Hastane Başhekimi Dr. Neşe Tunalı, Medicana Bursa Hastanesi İcra Kurulu Başkanı Dr. Engin Bozkurt, Medicana Sağlık Grubu CHRO İcra Kurulu Üyesi Seçil Terzioğlu, Türk Sanat Müziğinin duayen sanatçısı Kutlu Payaslı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ş. Fethi Yıldız ve Anshan Kenti Bursa Fahri Konsolosu Nejat Yahya ve birçok sanatsever katıldı.

  "Eski tedavi metotları içerisinde müzikle tedavi var"

 Medicana Bursa Hastanesi Genel Müdürü Dr. Remzi Karşı, "Medicana sağlık kurulu olarak sanata ve spora destek veren bir sağlık kuruluşuyuz. Hangi ildeysek orada sporcunun ve sanatın yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Kültürümüz Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziğine yatkın bir toplumuz ve birçok çalışanımız motivasyon amacıyla radyoda, televizyonda müziğe ve sanata dokunuyor. Bunu niçin birlikte yapmıyoruz dedik ve gönüllülerden bir koro oluşturduk. Harika bir şefimiz var, Bestekar Salih Berkmen. Motif motif işleyerek, her sesi, her esi konsere konser için değerlendiriyor ve mükemmele ulaşıyoruz. Kendisine çok özel teşekkürlerimi iletiyorum.

Bu tip projelerde çalışanlar son derece motive oluyorlar, tamamen gönüllü insanlar.

Aileleriyle ve toplumla buluşuyorlar ve çok keyifli bir aktivite oluyor. Senede 2 defa yapmayı planlıyoruz. Aralık ya da Ocakta bir tane daha yapmayı planlıyoruz. Sağlıkla müziği buluşturmayı istiyoruz. Eski tedavi metotları içerisinde müzikle tedavi vardır. Bu topraklarda da müzik ile tedaviler yapılıyordu. Yola çıkarken bundan da esinleniyoruz. İyi bir ekip ve repertuvar var. Geçen konserimizde olduğu gibi çok değerli devlet sanatçısı Kutlu Payaslı aramızda. Onun orada olması ve çalışanlarımızla ve aileleriyle olmak bize güç veriyor. Gurur duyuyoruz bugün mutlu günümüz, yarın yine yorulacağız. Sabah erkenden kalkacağız hastalarımızla onları iyileştirmek ve mutlu etmek için çalışacağız. Bu akşam kendimizi mutlu etmek üzere yola çıktık" dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Eylül 2023
İmsak 05:26
Güneş 06:50
Öğle 13:00
İkindi 16:21
Akşam 19:00
Yatsı 20:18
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P