banner209

banner177

banner193

ŞEHİTOĞLU, “YILDIRIM’I OY DEPOSU OLARAK GÖRENLER, VATANDAŞA HİZMET GÖTÜRMEYİ UNUTTU”

CHP Bursa Milletvekili Aday adayı Mesut Şehitoğlu, CHP Yıldırım İlçe Başkanlığı’nda parti örgütüyle bir araya geldiği görüşmesinde, “Bursa’nın yüz ölçümü olarak en küçük ve nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu ilçe Yıldırım’da, yıllardır görmezden gelinen ve her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal alan sorunlara seçim öncesi göstermelik, pansuman çözümler sunulması Yıldırım’ın kaderini değiştirmeyecek. Yıldırım’ı oy deposu olarak görenler, vatandaşa hizmet götürmeyi unuttu” dedi.

BURSA 26.03.2023, 16:58
ŞEHİTOĞLU, “YILDIRIM’I OY DEPOSU OLARAK GÖRENLER, VATANDAŞA HİZMET GÖTÜRMEYİ UNUTTU”

CHP Bursa Milletvekili Aday adayı Mesut Şehitoğlu, CHP Yıldırım ilçe Başkanı Nihat Yeşiltaş ve ilçe örgütüyle toplantı gerçekleştirdi. Yıldırım ile ilgili önemli konuların görüşüldüğü toplantıda ilçenin yıllardır çözüm bekleyen sorunları konuşuldu.

“YILDIRIM’DA SORUNLAR SEÇİM ÖNCESİ PANSUMANLARLA ÇÖZÜLEMEZ”

Bursa’nın yüz ölçümü olarak en küçük ve Bursa’da nüfus yoğunluğunun en yüksek ilçesinin Yıldırım olduğunun altını çizen Mesut Şehitoğlu, “Resmi rakamlara göre 655 bin olan ancak gayri resmi rakamlara göre bu rakamın çok çok üstünde olan Yıldırım ilçemizde ne yazık ki vatandaşlarımız birçok soruna çözüm bekliyor. Bursa’nın merkez ilçelerinden biri olmasına rağmen birçok mahallesinde yıllar sonra çözülme aşamasına gelen doğalgaz sorunu, plansız yapılaşma, kentsel dönüşüm, imar uygulamaları, hisseli parsel ve mülkiyet sorunları başta olmak üzere binlerce vatandaşımız birçok sorunla uğraşıyor. Yerel yönetimlerin ve ilgili bakanlıkların yıllardır görmezden geldiği ve her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal alan sorunlara seçim öncesi göstermelik, pansuman çözümler sunulması Yıldırım’ın kaderini değiştirmeyecek. Yıldırım’ın sorunları pansuman yapılarak çözülemeyecek kadar derin. Yıldırım ne yazık ki nüfus yoğunluğu ve yapı stoğu başta olmak üzere Bursa’nın en sorunlu ilçelerinden biridir. Bunun sorumlularının kimler olduğunu vatandaşımız çok iyi biliyor” ifadelerini kullandı.  

“YILDIRIM MAALASEF KADERİNE TERK EDİLMİŞTİR”

20 yılı aşkın süredir iktidarda olan hükümetin en kötü belediyecilik örneklerinden birini Yıldırım’da ortaya koyduklarına değinen Şehitoğlu, “Yıldırım’da neredeyse adım atacak yer kalmadı. Süslü cümlelerle yapılan basın açıklamaları ilçede boş kalan birkaç metrekare alanlara Millet Bahçesi yapmak, yıllardır yapılmayan ve zaten yapılması gereken sözde kentsel dönüşüm projelerini gerçekleştirmek vatandaşın gözünü boyamaktan öte gidemeyecektir. İlçenin en yeni ve refah düzeyi en yüksek en modern mahallesi Millet Mahallesi’ne dahi baktığımızda plansız kentleşmeyi görmek mümkün. Son 4-5 yılda ilçenin göz bebeği haline gelen mahallede yerel yönetimlerin plansız çalışmalarıyla neredeyse birçok caddesinde tek şeride düşen yollar, otopark sorunu ve nüfus patlamasından kaynaklı; sağlık, ibadet ve temel hizmetlere erişim noktasında vatandaşlar şimdiden sorunlar yaşamaktadırlar. Diğer yandan çevre yolunun ikiye böldüğü eski Millet Mahallesi ve yeni mahallenin fotoğrafı, ilçedeki hizmet ayrışması en iyi şekilde ortaya koymaktadır. Hizmetin gitmeyi unuttuğu mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız Yıldırım’da maalesef kaderine terk edilmiştir.” dedi.

“YILDIRIM, BETON YIĞININA DÖNÜŞTÜ”

Yıldırım’ın bir beton yığınına dönüştüğünü aktaran Şehitoğlu son olarak şunları söyledi, “Yıldırım ilçemizde; tarihi, kültürel ve doğal güzellikler arka planda kalırken, inanç ve doğa turizminde marka ilçe gelmesi gerektiği halde ilçe cazibesini her geçen gün kaybediyor. Yıldırım başta olmak üzere cazibesini her geçen gün kaybeden Bursa’mızın doğu yakasını yeniden ayağa kaldıracak adımları atmaya hazırız. İlçe örgütlerimizin çalışmaları, liyakatli temsilcilerin gayretleriyle önce kamu yatırımları başta olmak üzere özel sektörün yatırımlarını bölgeye çekeceğiz.  Yılan hikâyesine dönen kentsel dönüşümü ilçede boş kalan birkaç arsaya değil, Bursa’mızda uydu kentler oluşturarak, vatandaşlarımızla birlikte karar vererek yapacağız. Mevcut yerel yönetimin ve iktidarın oy deposu olarak gördüğü Yıldırım halkımız 14 Mayıs’ta gereken cevabı verecektir.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 18 Mayıs 2024
İmsak 03:53
Güneş 05:38
Öğle 13:05
İkindi 17:00
Akşam 20:22
Yatsı 22:00
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P