banner195

banner177

banner193

banner194

TOKİ TAKSİT ZAMMI AÇIKLANDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesi kapsamında Gölbaşı Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek "Gölbaşı TOKİ Kura Çekimi"nde önemli açıklamalarda bulundu.

BURSA 10.01.2023, 17:42
TOKİ TAKSİT ZAMMI AÇIKLANDI

Bakan Kurum konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "Bu tarihi günde sizlere Türkiye yüzyılının mimarı yuva kuran liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını, sevgilerini, muhabbetlerini iletiyorum.

Bu şehir Türkiye yüzyılı davamızın karargahıdır. İşte biz bu köklü medeniyetin, bu kadim toprakların neferleriyiz. Sizlerin hizmetkarıyız, göreve geldiğimiz günden ilk andan beri bu kutlu şehrimiz için başkentler başkenti yapmak için tüm ekibimizle birlikte gece gündüz çalışıyoruz.

39 bin konutun dönüşümü tamamladık. Ankara’ya eski bir dönüp baktığınızda Ankara’yı Ankara’da sizi gecekondular karşılardı. Bütün gecekonduları vatandaşlarımızı mağdur etmeden onları güvenli konutlarına yerleştirdik.

Sincan Saraycık'ta on binlerce yeni yuvamızı hemşerilerimize sunuyoruz. Başkentimizde seller yaşandı. Hasar gören Mamak, Haymana, Bala, Akyurt'ta seferberlik şuuruyla tüm ekiplerimiz sahadaydı. Hızlı şekilde hasarlarını giderdik. Başkent millet bahçesini bitirdik. Ankara hipodromunu Ankaralıların hizmetine sunduk.

Burada Mogan Gölün’de unutmayalım. Mogan Gölü’nde kokudan gezemezdik. Biz burada büyük bir çevre projesi başlattık bütün dip çamurunu almak suretiyle çamurdan kurtardık. Eski güzel doğal haline yeniden döndürmüş olduk.

"BİR ASIRDA YAPILACAK YATIRIMLARI İNANÇLA 20 YILA SIĞDIRDIK"

Burası Gölbaşı. 4 yıllık sürede Gölbaşımıza temel atma ve açılış töreni sayımız 10'u geçti. Gölbaşı'nda millet bahçeleri yaparken diğer taraftan da vilayetler önünden başlayıp belediye önüne kadar 2,5 km hattı sahil kıyı düzenlemesi yaptık. Gölbaşı Millet Bahçesi'ni Mart ayında teslim ediyor, Gölbaşı'na Ankara'ya kazandırıyoruz.

Cennet vatan emekle fedakarlıkla inşa edildi. Bu vatanın evlatları için 3 Kasım 2002'de AK Partimizin iktidara geliş süreciyle birlikte yüzlerce ilke imza attık, eser ürettik. Bir asırda yapılacak yatırımları inançla 20 yıla sığdırdık.

1 milyon 170 bin yeni konut, sosyal donatı, yeni yuvaları inşa ettik, vatandaşlara verdik. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal devlet uygulaması İlk Evim İlk İş Yerimi hayata geçirdik. Toplamda 1545 konutumuzu Gölbaşılı hak sahiplerine vermek için süreci başlatıyoruz. Ankara'da 13 bin konutun kurası çekildi.

TOKİ ÖDEMELERİNDE İNDİRİM

16 Ocak'ta orta gelirlilere yönelik konut kampanyası başlayacak. Fiyat artışı yapanları kampanyaya dahil etmeyeceğiz. Orta gelirli vatandaşlarımızın ev sahibi olmalıdır.

TOKİ Başkanlığımızdan ev alan kardeşlerimiz bu haberi sabırsızlıkla bekliyor. TOKİ memur maaş zammına göre artış yapıyordu. Bu yıl memur maaş zammı yüzde 30 oldu. TOKİ vade artış oranını yüzde 15.40'ta tuttuk. Vade artış oranında yüzde 50 indirim yapmış olduk. Vatandaş nasıl ödeyecek diye tezbirat yapanlar vardı. İşte görüyorsunuz Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sosyal devlet anlayışının gereği olarak vatandaşlarımızı enflasyona karşı koruduk, kolladık."

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Eylül 2023
İmsak 05:27
Güneş 06:51
Öğle 12:59
İkindi 16:19
Akşam 18:58
Yatsı 20:16
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P