TÜRK KIZILAY BURSA 2022 YILINDA, İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA OLDU

Türk Kızılay Bursa İl Merkezi 2022 yılı yıllık dağıtım raporunu kamuoyu ile paylaştı. Her koşulda ihtiyaç sahibi bireylerin yanında olan Türk Kızılay Bursa İl Merkezi yıl içerisinde gerçekleştirdiği birçok etkinlikte toplamda 200 binden fazla kişiye ulaşırken, 33 bin 785 kişiye nakdi yardım, gıda ve giyim malzemesi desteğinde bulundu.

BURSA 02.01.2023, 14:47 02.01.2023, 14:50
TÜRK KIZILAY BURSA 2022 YILINDA, İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA OLDU

Türk Kızılay Bursa İl Merkezi, engelli, yaşlı, kadın ve çocuklar başta olmak üzere Bursa’nın her köşesinde kapı kapı gezerek 100 bin 52 giyim malzemesi dağıtımı gerçekleştirdi. Özellikle resmi ve dini bayram öncelerinde dağıtılan giyim malzemeleri ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü.

Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’ kapsamında, Kurban bereketini yıl boyu yaşatan Türk Kızılay Bursa İl Merkezi, 13 bin 256 kavurma ve kıyma konservesi dağıtımı gerçekleştirdi.

İhtiyaç sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını alışveriş noktalarından, verileni değil tercih ettiğini almasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen Kızılay Kart uygulaması kapsamında Bursa’da bir yılda 6 bin 757 gıda kartı dağıtıldı.

Türk Kızılay Bursa İl Merkezi, Hilal Aile Projesi kapsamında düzenli nakdi yardımlarını sürdürdü. Hayırseverler ve gerçek ihtiyaç sahipleri arasında köprü olan Türk Kızılay Bursa İl Merkezi 102 aktif Hilal Aile’ye aylık düzenli yardımlarını sürdürdü.

Bağışların ihtiyaç sahiplerine ulaşması noktasında titiz bir çalışma yürüten Türk Kızılay Bursa,  2 bin 73 haneye ziyaret gerçekleştirerek tespit çalışması gerçekleştirdi.

Türk Kızılay Bursa İl Merkezi’nin yardımları 33 bin 795 kişiye doğrudan ulaştı.

BAŞKAN TUTANÇ, “BAĞIŞÇILARIMIZA VE GÖNÜLLÜLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Türk Kızılay Bursa İl Merkezi Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç yılsonu yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi, “Bağışların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması noktasında büyük bir çalışma yürüten Türk Kızılay Bursa İl Merkezi; Bursa’da yıl içerisinde gerçekleşen yangın ve sel olaylarında sahada ekiplerin ve vatandaşların yanında olarak temel ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra birçok olayda aktif rol aldı.  Toplumsal farkındalığı artırmak, kamuoyunu bilinçlendirmek, gönüllerde hoş bir iz bırakmak amacıyla sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren Türk Kızılay Bursa İl Merkezi; yaşlı, engelli, kadınlar, çocuklar gibi toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik projeleri hayata geçirerek bir kez daha yüreklere dokundu. Sürdürülebilir güvenli kan teminini sağlamak amacı, yenilikçi teknoloji ve yaklaşımlarla birleştirerek, toplumun duyarlılığını artırmak ve güvenli kan ihtiyacının karşılanmasında sürdürülebilir model olma vizyonuyla Türkiye’nin kan ihtiyacının büyük bir bölümü tek başına karşılayan Türk Kızılay; Bursa’da birçok noktada bağış noktalarıyla önemli sorumluluğunu sürdürdü. En büyük destekçimiz şüphesiz bağışçılarımız bu vesileyle tüm bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasında büyük fedakarlıkla görev yapan tüm gönüllerimize teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 19 Temmuz 2024
İmsak 03:55
Güneş 05:43
Öğle 13:15
İkindi 17:11
Akşam 20:37
Yatsı 22:18
12
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P