banner165

banner177

banner114

TÜRKİYE'NİN EN GENÇ PİLOTU

27 yıllık deneyimleriyle yüzlerce pilot yetiştiren, iki binin üzerinde kişiyi gökyüzüyle buluşturan ve sayısız başarılı uçuş dersi ve uçuş deneyimine imza atan Uludağ Havacılık, Türkiye’nin en genç pilotunu Havacılık camiasına kazandırmış olmanın haklı gururunu yaşadı.

BURSA 06.07.2022, 09:54
TÜRKİYE'NİN EN GENÇ PİLOTU

Uludağ Havacılık’ın deneyimli havacılık eğitmenleri ile pilot olma hayallerine ulaşan Pilot Toprak Mert’in başarısı ülkemizde ve yurtdışında pek çok pilot adaylarına ilham oldu. Pilotluk mesleğinin çocukluk yaşlarından beri kendisi için bir tutku olduğunu ifade eden Pilot Toprak Mert, “Çocukluk yaşlarımda başlayan gökyüzüne olan tutkum zaman ilerledikçe kariyer hedefim haline geldi. Uludağ Havacılık Uçuş Okulu’nun kıymetli pilotlarıyla ilerlediğim uçuş serüvenimin her yeni basamağında sadece pilot olmanın değil, pilotluk mesleğinde ‘en iyi olmanın’ kaidelerini de kariyer yolculuğuma kattım. Uçuş okulu eğitimi sürecimde elde ettiğim her yeni deneyim, vizyonumun genişlemesine ve pilotluk mesleğine bakış açımın gelişmesine önemli bir anahtar oldu.”  ifadelerini kullandı.

 Başarılı bir pilot olmanın anahtarının disiplin, kararlılık ve kendini her anlamda geliştirmek olduğunu vurgulayan Genç Pilot Toprak Mert, pilotluk eğitiminde teknik ve teorik bilgilerin doğru kanallardan ve mesleğinde en iyilerinden almanın gerekliliğinin de altını çizdi. “Türkiye’nin En Genç Pilotu” ünvanını Uludağ Havacılık Uçuş Okulu’nun alanında deneyimli havacılık eğitmenlerinden almış olmanın kendisi için büyük bir şans olduğunu aktaran genç pilot, kariyer yolculuğunda en büyük destekçisi olan Uludağ Havacılık Uçuş Okulu’nun havacılık eğitmenlerine şükranlarını belirtti.

Filosunda bulunan ‘UPL Uçak’, ‘Gyrocopter’, ‘Helikopter’ ve ‘Microlight’ hava araçlarıyla geleceğin pilotlarını yetiştiren Uludağ Havacılık, Yunuseli Havaalanında ve Yenişehir Havaalanında bulunan yerleşkesinde ‘önce emniyet’ ilkesi ile yeni başarılı uçuş öykülerine adını yazdırmaya ve geleceğin pilotlarına güvenli uçuş sağlamaya devam ediyor.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Haziran 2023
İmsak 03:33
Güneş 05:27
Öğle 13:08
İkindi 17:05
Akşam 20:38
Yatsı 22:24
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P