UEDAŞ ARAMA KURTARMA'DAN AFET TATBİKATI

   Elektrik sektörünün ilk arama kurtarma ekibi  kuruldu. Çeşitli eğitimlerden geçen ekip, haftasonu doğada arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi. 

BURSA 17.05.2022, 13:57 17.05.2022, 14:04
UEDAŞ ARAMA KURTARMA'DAN AFET TATBİKATI

Güney Marmara’da elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, sürdürülebilir sosyal sorumluluk kapsamında hayata geçirdiği arama kurtarma takımını sahaya indirdi. 
Herhangi bir doğal veya insan kaynaklı afet durumunda acil yardıma ihtiyacı olan bölgeye destek olabilmek için şirket çalışanlarının gönüllülük esasıyla kurduğu  ekip, AFAD ve ilkyardım eğitimlerini tamamladıktan sonra saha tatbikatlarına da hız kazandırdı.

24 kişiden oluşan arama kurtarma ekibi , Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Atlas köyü- Dağyenice göleti arasındaki 9 kilometrelik alanda doğada arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi. 


Ekibin olası bir afet durumunda destek olabilecek donanıma eriştiğini belirten UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı , “Çok mutluyuz arama kurtarma ekibimizi kurduk. Bu şirketimizin gönüllülük esasıyla gerçekleştirdiği bir etkinlik. Ekibimiz 24 kişiden oluşuyor hepsi şirket çalışanımız, burada amaçladığımız sosyal etkinlik kapsamında arama kurtarma faaliyetlerinde yer alabilmek. Şirketimizin kurduğu bu takımımız AFAD ile akredite oldular. Bu bizim için çok önemliydi. Bunun dışında yaptığımız eğitimlerde de bir çok eğitim aldılar. İlk yardım eğitimi aldılar. Sahada da işlemleri yapmaya devam ettiler. Bugün yine saha içinde işlemleri yapacaklar organize oldular. Bir araya gelmekten mutluyuz. İlk defa bir dağıtım şirketi böyle bir organizasyonun içinde bulunuyor. Bu faaliyetin içinde bulunmaktan arkadaşlarla birlikte olmaktan çok mutluyuz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 10 Aralık 2023
İmsak 06:37
Güneş 08:08
Öğle 13:01
İkindi 15:24
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P